Liga Mistrzów. Arda Turan daje wygraną Atletico

Atletico Madryt pokonało na własnym stadionie Juventus Turyn 1:0 w meczu 2. kolejki grupy A piłkarskiej Ligi Mistrzów. Autorem jedynego gola w tym spotkaniu był Arda Turan, który w 74. minucie zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Tym samym podopieczni trenera Diego Simeone zanotowali pierwszą wygraną w obecnym sezonie tych elitarnych rozgrywek. Los Colchoneros z dorobkiem trzech punktów plasują się na drugiej pozycji za Juventusem, który tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedza ich w tabeli grupy A.

***

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od groźnej sytuacji w polu karnym gości, ale uderzenie głową Raula Garcii z piętnastu metrów nieznacznie minęło bramkę rywali. Mistrzowie Włoch odpowiedzieli w 10. minucie niecelnym strzałem Claudio Marchisio.

W dalszej części meczu niezłą okazję zmarnował Mario Mandzukić. Reprezentant Chorwacji otrzymał świetne podanie od Ardy Turana i strzałem piętą próbował zaskoczyć Gianluigiego Buffona. Golkipera Juventusu wyręczył jednak Arturo Vidal, skutecznie blokując uderzenie.

Od tego momentu przewagę zaczęli zyskiwać gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali okazje do zdobycia bramki. Swoich szans szukali między innymi Mandzukić oraz Diego Godin, ale w decydujących momentach brakowało im szczęścia i odrobiny precyzji.

Bianconeri z kolei skupili się na obronie, rzadko goszcząc w okolicach pola karnego przeciwnika. Jedyną akcję wartą odnotowania przeprowadzili w 33. minucie, kiedy z dystansu minimalnie spudłował Paul Pogba. W konsekwencji pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron niewiele się działo. Gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji podbramkowych nadal było jak na lekarstwo. Nie brakowało natomiast ostrych zagrań oraz twardej walki z obu stron, efektem czego były żółte kartki dla Raula Garcii, Cristiana Ansaldiego, Giorgio Chielliniego czy Alvaro Moraty. Z marazmu kibiców zgromadzonych na Vicente Calderon wyrwał dopiero Arda Turan, który w 74. minucie dał swojej drużynie upragnione prowadzenie. Skrzydłowy Los Colchoneros zamknął dośrodkowanie Juanfrana z prawego skrzydła i zmusił do kapitulacji Buffona.

W 80. minucie zagrożenie pod bramką rywala wreszcie stworzył Juventus, a konkretnie… Raul Garcia. Pomocnik gospodarzy bliski był samobójczego trafienia, ale oddalił piłkę tuż za słupek po płaskim zagraniu Stephana Lichtsteinera.

Do końca spotkania podopieczni Massimiliano Allegriego starali się doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie trzy punkty pozostały w Madrycie.

Atletico Madryt Juventus Turyn 1:0

Arda Turan 74’

Atletico: Miguel Angel Moya – Juanfran, Diego Godin, Joao Miranda, Cristian Ansaldi – Arda Turan (Guilherme Siqueira 89’), Koke, Tiago Mendes, Saul (Antoine Griezmann 53’) Niguez – Mario Mandzukić (Mario Suarez 84’), Raul Garcia

Juventus: Gianluigi Buffon – Martin Caceres (Roberto Pereyra 78’), Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini – Stephan Lichtsteiner (Sebastian Giovinco 89’), Arturo Vidal (Alvaro Morata 83’), Claudio Marchisio, Paul Pogba, Patrice Evra – Carlos Tevez, Fernando Llorente

Żółte kartki: Raul Garcia, Cristian Ansaldi (Atletico) oraz Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Stephan Lichtsteiner, Alvaro Morata, Paul Pogba, Sebastian Giovinco (Juventus)

Sędzia: Felix Brych (Niemcy)