WTA Eastbourne. Pierwszy półfinał Radwańskiej w sezonie!

W coraz lepszej formie przed zbliżającym się wielkimi krokami wielkoszlemowym Wimbledonem znajduje się Agnieszka Radwańska, która po raz pierwszy w obecnym sezonie awansowała do półfinału turnieju rangi WTA. W Eastbourne polska tenisistka pokonała Łotyszkę Jelenę Ostapenko 6:2, 7:5.


Patrząc na dotychczasową postawę Agnieszki Radwańskiej na kortach w Eastbourne, można dojść do wniosku, że dobrze zrobiła jej ponad dwumiesięczna przerwa w grze, spowodowana kontuzją pleców. Krakowianka idzie jak burza w turnieju, a tym razem sposobu na nią nie potrafiła znaleźć Jelena Ostapenko.

Zwłaszcza pierwsza partia spotkania była prawdziwym popisem „Isi”, która aż trzykrotnie przełamała podanie rywalki. Ostatnie z nich miało miejsce w ósmym gemie, gdy Łotyszka posłała bekhend w aut i dzięki temu Polka objęła prowadzenie w meczu (6:2).

Dużo większej dramaturgii dostarczyła druga odsłona. W niej Radwańska prowadziła już 4:2 i miała przewagę serwisu, ale nagły zryw Ostapenko sprawił, że o wszystkim zadecydowała emocjonująca końcówka. Najważniejsze akcje należały jednak do naszej tenisistki, która lepiej radziła sobie pod siatką, a przede wszystkim – umiała zachować więcej zimnej krwi przy długich wymianach.

Ostatecznie „Isia” wygrała seta 7:5 i całe spotkanie 2:0, w efekcie czego – po raz pierwszy w trwającym sezonie – awansowała do półfinału turnieju rangi WTA. To świetny prognostyk przed rozpoczynającym się w najbliższy poniedziałek wielkoszlemowym Wimbledonem.

***

Eastbourne (Wielka Brytania), kort trawiasty, ćwierćfinał gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska (Polska) – Jelena Ostapenko (Łotwa, 5) 6:2, 7:5

Sport.RIRM

drukuj