ATP w Rotterdamie. Berdych za mocny dla Janowicza

Jerzy Janowicz (ATP 20) przegrał z rozstawionym z trójką Czechem Tomasem Berdychem (ATP 7) 7:6, 2:6, 4:6 w ćwierćfinale turnieju ATP w Rotterdamie.

Był to trzeci pojedynek pomiędzy tymi tenisistami i trzecie zwycięstwo Czecha. Oba wcześniejsze pojedynki miały miejsce w  2013 roku. Podczas turnieju w Madrycie Berdych zwyciężył 6:7, 6:3, 6:2, a w  Marsylii pokonał Janowicza  6:3, 6:7, 6:2

I set

Mecz od samego początku był wyrównany. Obaj zawodnicy zgodnie wygrywali swoje podania. Przy stanie 3:3 Janowicz przełamał przeciwnika, chwilę później wygrał swoje podanie i objął prowadzenie w secie 5:3. Niestety Polak nie wykorzystał przewagi i dał się przełamać, kończąc gema autowym forhendem. O zwycięstwie w tym secie zadecydował tie-break. Berdych prowadził w nim 2:0, 4:1. Łodzianin jednak nie odpuszczał kolejnych piłek doprowadzając do wyrównania 4:4. Od tego momentu obaj tenisiści na przemian wychodzili na prowadzenie. Ostatecznie gem jak i cały pierwszy set padł łupem Janowicza, gdy przy stanie 9:8 dla Polaka, Berdych wpakował forhend w siatkę.

II set

Drugi set przebiegał już pod wyraźne dyktando Czecha. Dwukrotnie przełamał podanie Janowicza, co dało mu gładką wygraną 6:2. Co prawda Polak dobrze rozpoczął drugą odsłonę spotkania, bo od wygranej przy własnym serwisie. Niestety, wtedy gra łodzianina całkowicie się posypała i od stanu 2:1 przegrał pięć kolejnych gemów.

III set

Decydująca partia ponownie należała do 28-letniego Czecha. Nasz reprezentant szybko dał się przełamać (1:2) i do końca seta nie zdołał odrobić strat. Berdych wygrywał własne podania i ostatecznie triumfował w trzeciej partii do czterech.

Jerzy Janowicz (20) – Tomas Berdych (7) 7:6, 2:6, 4:6