Soczi 2014. Domraczewa królową biathlonu!

Po raz drugi w odstępie kilku dni złoto olimpijskie w biathlonie wywalczyła niesamowita Białorusinka, Daria Domraczewa. Tym razem tryumfowała na dystansie 15 km. Najlepsza z Polek Krystyna Pałka, zajęła 10 miejsce.

Po raz kolejny kluczem do sukcesu okazała się dobra skuteczność na strzelnicy. Podwójna złota medalistka z Soczi zaliczyła tylko jedno pudło co przy świetnym biegu dało jej dużą przewagę nad rywalkami. Druga na mecie Selina Gasparin mimo, że oddała wszystkie celne strzały, do zwyciężczyni straciła 1.15,7. Na najniższym stopniu podium stanęła inna z Białorusinek, Skardino, która również nie zaliczyła żadnego niecelnego strzału jednak jej strata do Domraczewej wyniosła 1,38,2.

Jedna z głównych faworytek do złota, liderka Pucharu Świata, Tora Berger już podczas pierwszych dwóch pobytach na strzelnicy oddała trzy chybione strzały. Norweżka musiała odbyć 3 min. kary przez co przekreśliła swoje szanse na medal.

Z Polek najlepiej zaprezentowała się Krystyna Pałka, która świetnie strzelała, ale niestety dużo słabiej pobiegła i w rezultacie zajęła 10 miejsce. Dwie pozycję za nią uplasowała się Monika Hojnisz, która podobnie jak w biegu pościgowym na 10 km do trzeciego strzelania była bezbłędna, a pomyliła się dopiero w ostatniej próbie przez co musiała odbyć minutę kary.

Zdecydowanie najgorzej z polskich reprezentantek jeżeli chodzi o pobyt na strzelnicy zaprezentowała się Weronika Nowakowska – Ziemniak. Jej karabin zwany pieszczotliwie „Zbyszkiem” odmówił dobrej współpracy aż czterokrotnie przez co Polka zajęła ostatecznie 31 miejsce. Gdyby biało – czerwona strzelałaby celniej miałaby szansę stanąć dzisiaj na drugim stopniu podium…Ostatnia z Polek, Magdalena Gwizdoń zaliczyła dwie pomyłki na strzelnicy i osiągnęła 32 pozycję.