fot. PAP/EPA

Soczi 2014. Ostatni dzień igrzysk – podsumowanie

22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi przeszły już do historii jednak zanim nastąpiło oficjalne zakończenie olimpijskich zmagań zawodnicy walczyli jeszcze o ostatnie medale w poszczególnych dyscyplinach. Rosyjscy kibice mieli wielkie powody do radości po biegu narciarskim na 50 km, w którym całe podium zajęli reprezentanci Sbornej. W finałowym meczu hokejowym Kanada nie dała żadnych szans Szwecji. W bobslejach ponownie najlepsi byli Rosjanie i dzięki temu miano najlepszej reprezentacji w klasyfikacji medalowej przypadł organizatorom igrzysk.

Wisienka na torcie dla Rosjan…
biegi-sochi-2014Rosjanin Aleksander Legkow wygrał bieg narciarski na 50 km techniką dowolną w Soczi. Pozostałe miejsca na olimpijskim podium zajęli jego rodacy Maksim Wylegżanin i Ilia Czernousow.

Spotkanie o złoto, do jednej bramki…
hockey-sochi-2014Hokeiści Kanady obronili tytuł mistrzów olimpijskich wywalczony przed czterema laty w Vancouver. W finałowym spotkaniu „Klonowe liście” pokonały Szwedów 3:0. Bramki zdobyli Jonathan Toews, Sidney Crosby i Chris Kunitz. Szwedzi po raz ostatni triumfowali na igrzyskach w Turynie, gdy w finale pokonali Finów. We wcześniejszym meczu o brązowy medal hokeiści z Finlandii pokonali Amerykanów 5:0.

Sunął aż miło…
bobsleje-sochi-2014Rosjanin Aleksander Zubkow wygrał rywalizację bobslejowych czwórek w igrzyskach w Soczi. To jego drugi złoty medal – wcześniej triumfował w dwójkach. Zubkow, którego rozpychającymi byli Aleksiej Niegodajło, Dmitrij Trunienkow i Aleksiej Wojewoda, prowadził od pierwszego do ostatniego ślizgu, ale mimo to wygrał z małą przewagą 0,09 s. nad drugim Łotyszem, Oskarsem Melbardisem. Brąz wywalczył Amerykanin, Steven Holcomb.

Wyniki dzisiejszych finałów:


Biegi narciarskie – 50 km stylem dowolnym mężczyzn
1. Aleksandr Lewkow (Rosja)
2. Maksim Wylegżanin (Rosja)
3. Ilja Czernousow (Rosja)

Bobsleje – czwórki mężczyzn
1. Rosja
2. Łotwa
3. USA

Hokej na lodzie – mężczyźni
1. Kanada
2. Szwecja
3. Finlandia

Sport/RIRM

FormatFactoryklasyfikacja medalowa-2

Kliknij, aby powiększyć

drukuj