Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Vive lepsze w pojedynku polskich drużyn

Szczypiorniści Vive Targów Kielce pokonali 38:30 graczy Orlenu Wisły Płock w meczu ostatniej, 10. kolejki ligi mistrzów piłkarzy Oba zespoły już wcześniej zagwarantowały sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Jako trener kielczan przed własną publicznością zadebiutował Tałant Dujszebajew. faworytem tej konfrontacji byli gospodarze, którzy wygrali siedem ostatnich meczów z zespołem z Płocka.

Początek spotkania ułożył się po myśli zawodników Vive. Kielczanie dzięki skuteczności w ataku i szczelnej defensywie wyszli na prowadzenie 3:0. Gospodarze nacierali nadal i w 15 minucie ich przewaga wynosiła już sześć bramek. Wisła próbowała nawiązać walkę, lecz jej graczom brakowało pomysłu na sforsowanie obrony przeciwnika. Goście schodzili na przerwę przegrywając aż 12:20.

W drugiej połowie Nafciarze po raz kolejny zaatakowali, jednak gospodarze nie pozostawali im dłużni, i skutecznie odpowiadali na każde ich trafienie. Druga część meczu zakończyła się remisem 18:18, a całe spotkanie zdecydowanie wygrało Vive 38:30.

Zespół z Kielc zakończył zmagania w fazie grupowej na 3. pozycji, za THV Kiel oraz KIF Kolding. Podopieczni Dujszebajewa zdobyli 13 punktów. Tuż za nimi uplasowała się Wisła z dorobkiem 8 punktów. Obie polskie ekipy awansowały do fazy TOP 16.

Ewentualnymi rywalami kielczan w tej fazie ligi mistrzów mogą być: Rhein-Neckar Loewen, SG Flensburg-Handewitt bądź Paris Saint-Germain. Wymagających rywali los przydzielił płocczanom. Trafią oni na kogoś z trójki: MKB Veszprem, FC Barcelona, HSV Hamburg. Pierwsze mecze 1/8 finału w dniach 19-23 marca.

Vive Targi Kielce – Orlen Wisła Płock 38:30 (20:12)

Vive Targi Kiel­ ce: Sła­wo­mir Szmal, Venio Lo­sert – Ma­nu­el Str­lek 3, Karol Bie­lec­ki 6 (1 z kar­ne­go), To­masz Ro­siń­ski 1, Krzysz­tof Li­jew­ski 3, Ivan Cupić 5 (1), Julen Agi­na­gal­de 1 – Ma­te­usz Ja­chlew­ ski 2, Piotr Chrap­kow­ski, Mi­chał Ju­rec­ki 5 (1), Grze­gorz Tka­czyk 2, Uros Zor­man 1, Denis Bun­tić 7, Tho­rir Ola­fs­son, Ze­lj­ko Musa 2.

Orlen Wisła Płock: Marin Sego, Mar­cin Wi­cha­ry – Adam Wi­śniew­ski 1, Petar Ne­na­dić 9 (2), Ni­ko­la Ekle­mo­vić, Mar­cin Lijew­ski 2, Va­len­tin Ghio­nea 6 (1), Kamil Sy­przak 6 (1) – Ivan Nik­ce­vić 2, Ivan Milas 1, Bo­stjan Kavas, Angel Mon­to­ro 2, Ve­dran Zrnić, Mu­ha­med To­ro­ma­no­vić 1, Zbi­gniew Kwiat­kow­ski.