Liga Mistrzów. Stadion Legii Warszawa zamknięty na mecz z Realem!

UEFA podjęła decyzję o zamknięciu obiektu Legii Warszawa na mecz Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Dodatkowo stołeczny klub został ukarany karą finansową w wysokości 80 tys. euro. To efekt wydarzeń, jakie miały miejsce na trybunach stadionu przy ul. Łazienkowskiej podczas spotkania z Borussią Dortmund.


Lista zarzutów, które przedstawiono Legii, jest bardzo długa. UEFA ukarała mistrzów Polski za rasistowskie zachowania na trybunach, zakłócenia porządku, użycie środków pirotechnicznych na stadionie, rzucanie przedmiotów na murawę, niedostateczną organizację oraz zablokowane przejścia.

Co ciekawe, o rasistowskich przyśpiewkach na obiekcie przy Łazienkowskiej nie wspominał raport delegata UEFA z meczu z Borussią. O tego rodzaju incydentach poinformowała UEFE organizacja FARE, która zajmuje się walką z rasizmem na europejskich stadionach.

Zarząd warszawskiego klubu poinformował na swojej stronie internetowej, że będzie się odwoływał od decyzji europejskiej centrali.

– Legia Warszawa w toku postępowania dyscyplinarnego przed organami UEFA złożyła obszerne i wyczerpujące wyjaśnienia oraz jednoznacznie podtrzymuje stanowisko, że uznanie, wbrew pierwotnej ocenie delegata meczowego UEFA, zachowania kibiców Legii za mające charakter dyskryminacyjny nie znajduje potwierdzenia w przedstawionym przez klub materiale dowodowym. W tym aspekcie Legia Warszawa bezzwłocznie zawnioskuje o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wspomnianej decyzji i w przewidzianym przepisami terminie przygotuje odwołanie do Appeals Body – organu dyscyplinarnego UEFA drugiej instancji. Jesteśmy przekonani, że nasze racje zostaną uznane w postępowaniu odwoławczym. Legia Warszawa zrobi wszystko, aby mecz z Realem Madryt został rozegrany z udziałem publiczności. O wszelkich ewentualnych dalszych działaniach w tej sprawie klub poinformuje w oddzielnym komunikacie – czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej mistrzów Polski.

Sport.RIRM

drukuj