fot. flickr.com

WTA Wuhan. Radwańska zmarnowała meczbola, Kuzniecowa w półfinale

Na ćwierćfinale zakończyła się przygoda Agnieszki Radwańskiej z turniejem rangi WTA w chińskim Wuhan. Reprezentantka Polski po blisko trzygodzinnym boju uległa Rosjance Swietłanie Kuzniecowej 6:1, 6:7, 4:6.


Obie tenisistki już po raz szesnasty zmierzyły się ze sobą w zawodowej karierze. Dotychczas dużo lepszym bilansem legitymowała się Kuzniecowa, która wygrała jedenaście konfrontacji przy zaledwie czterech przegranych starciach. Ostatni pojedynek miał miejsce w lutym ubiegłego roku podczas Pucharu Konfederacji w Kraków Arenie. Wówczas ze zwycięstwa cieszyła się Rosjanka.

Inauguracyjna partia nie wskazywała na późniejszą porażkę Radwańskiej. Nasza zawodniczka od pierwszych akcji przejęła bowiem zdecydowaną przewagę na korcie, w efekcie czego szybko objęła prowadzenie 4:0, między innymi dwukrotnie odbierając podanie rywalki. Ostatecznie „Isia” triumfowała 6:1, zamykając seta asem serwisowym.

Dużo większych emocji dostarczyła kolejna partia. W niej zarówno Polka, jak i Rosjanka okresy dobrej gry przeplatały z tymi słabszymi. Wystarczy powiedzieć, że 27-letnia krakowianka po dwóch przegranych gemach potrafiła zapisać na swoim koncie trzy kolejne odsłony, by po chwili znów dać się przełamać (3:4). Podobny stan rzeczy utrzymywał się już do końca seta, w którym o wszystkim zadecydował tie break. Radwańska, mimo piłki meczowej przy wyniku 8-7, w końcowym rozrachunku musiała uznać wyższość przeciwniczki i spotkanie rozpoczęło się od początku (6:7).

„Isia” obiecująco weszła w trzecią partię, bo od prowadzenia 2:0. Potem było już jednak gorzej. Kuzniecowa nie tylko pewnie spisywała się przy własnej zagrywce, ale również dwa razy przełamała naszą reprezentantkę (3:4). Dodatkowo, trzykrotnie wygrała gemy „na sucho”, a cały mecz zakończyła skutecznym winnerem (4:6).

Tym samym Radwańska na ćwierćfinale zakończyła udział w chińskim Wuhan. To z kolei oznacza, że nie otrzyma ona wolnego losu w pierwszej rundzie zawodów w Pekinie (taki przywilej będą miały tylko cztery najlepsze tenisistki turnieju Wuhan Open).

***

WTA Wuhan (Chiny), kort twardy, ćwierćfinał gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 9) 6:1, 6:7, 4:6

Sport.RIRM

drukuj