WTA Sydney. Radwańska rozpoczęła od zwycięstwa

Agnieszka Radwańska w świetnym stylu rozpoczęła udział w turnieju rangi WTA na kortach twardych w Sydney. Polka pokonała nie byle kogo, bo rozstawioną z „czwórką” Brytyjkę Johannę Kontę 6:3, 7:5.


Dla naszej reprezentantki był to rewanż za ubiegłoroczną porażkę w finale, w którym lepsza okazała się wyżej aktualnie sklasyfikowana w rankingu WTA tenisistka. We wtorek rano polskie czasu „Isia” świetnie wytrzymywała zwłaszcza końcówki setów, dzięki czemu awansowała do dalszej fazy turnieju.

Wszystko zaczęło się jednak po myśli Konty. Kiedy w czwartym gemie Brytyjka popisała się asem serwisowym i tym samym prowadziła już 3:1, wydawało się, że w dalszej części rywalizacji Radwańska nie będzie wstanie zatrzymać rozpędzonej rywalki. Na szczęście stało się inaczej. Krakowianka najpierw szybko doprowadziła do remisu, a następnie poszła za ciosem i – między innymi odbierając podanie przeciwniczce – w efekcie zapisała pierwszą partię na swoje konto (6:3).

W drugiej odsłonie spotkania emocji również nie brakowało. Choć tym razem to do Polki należał początek seta (4:1), reprezentantka Wielkiej Brytanii nie zamierzała złożyć broni. Przede wszystkim zdecydowanie ograniczyła liczbę błędów własnych, co w połączeniu ze znakomitą postawą przy długich wymianach pozwoliło jej dość nieoczekiwanie wyjść na prowadzenie (4:5).

Decydujące słowo należało jednak do „Isi”, która w najważniejszych momentach potrafiła zachować zimną krew. Ostatecznie Radwańska ustaliła wynik meczu skuteczną kombinacją forhendu i smecza (7:5). W następnej rundzie nasza zawodniczka zmierzy się z Catherine Bellis. Amerykanka awans do 1/8 finału wywalczyła dzięki wygranej ze Słowaczką Magdaleną Rybarikową 7:6, 6:0.

***

Sydney (Australia), kort twardy, I runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska) – Johanna Konta (Wielka Brytania, 4) 6:3, 7:5

Sport.RIRM

drukuj