fot. PAP/EPA

Transfery. Coutinho piłkarzem Barcelony

Po zakupie Francuza Ousmane’a Dembele, na kolejny rekordowy ruch transferowy w obecnym sezonie zdecydowała się FC Barcelona. Klub z Camp Nou wzmocnił formację ofensywną i pozyskał – za 120 mln euro kwoty podstawowej – Brazylijczyka Philippe’a Coutinho.


Transferowa saga z udziałem ofensywnego pomocnika ciągnęła się już od kilku dobrych miesięcy. Ostatecznie Barcelona dopięła swego i przekonała Liverpool FC, aby sprzedał największą gwiazdę klubu z Anfield.

Coutinho – według lokalnych mediów – kosztował wicemistrza Hiszpanii 120 mln euro, lecz należy zaznaczyć, że na konto angielskiej ekipy może trafić jeszcze kolejne 40 mln euro. Stanie się tak w momencie spełnienia przez piłkarza konkretnych warunków.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Zawsze marzyłem, aby trafić do tej drużyny. To niesamowite, że teraz będę mógł zagrać z takimi zawodnikami jak Lionel Messi, Andres Iniesta czy Gerard Pique – powiedział dwudziestopięciolatek na antenie Barca TV.

Z Dumą Katalonii reprezentant Brazylii związał się do końca czerwca 2023 roku. Jego debiut w barwach nowego zespołu planowany jest jednak dopiero na derby Barcelony, które odbędą się 4 lutego. Do tego czasu skrzydłowy będzie leczył kontuzjowany mięsień prawego uda.

Sport.RIRM

drukuj