Serie A. Juventus górą w meczu na szczycie

Piłkarze Juventusu Turyn wygrali z SSC Napoli 3:1 (1:0) w wyjazdowym spotkaniu 18. kolejki Serie A. Tym samym mistrzowie Włoch udanie zrewanżowali się podopiecznym Rafaela Beniteza za porażkę w starciu o Superpuchar Włoch. Juve powiększyło również do trzech punktów przewagę w tabeli nad wiceliderem  AS Romą, która zremisowała z Lazio Rzym 2:2.

Podopieczni Massimiliano Allegriego w rozgrywkach ligowych radzą sobie bardzo dobrze. W dotychczasowych potyczkach tylko raz schodzili z boiska pokonani i pozostają głownym faworytem do wywalczenia kolejnego już tytułu mistrza Włoch. Zespół z Neapolu również radzi sobie nieźle w Serie A, zajmując miejsce w czołowej piątce rozgrywek.

Napoli vs JuventusPierwsze kilkanaście minut pierwszej połowy to wyrównana gra obu zespołów. Pierwszą groźną okazję do zdobycia gola miało Napoli. W 18. minucie sam na sam z Gianluigi Buffonem znalazł się Jonathan de Guzman, ale nie trafił w bramkę. To, co nie udało się gospodarzom, stało się udziałem gości z Turynu. W 29. minucie wspaniałym wolejem popisał się Paul Pogba i piłka ugrzęzła w siatce drużyny prowadzonej przez Rafaela Beniteza. Gracze Starej Damy mogli podwyższyć prowadzenie tuż przez przerwą, ale po uderzeniu Martina Caceresa znakomitym refleksem popisał się Rafael Cabral.

Napoli vs JuventusW pierwszym kwadransie drugiej części gry żadna ze stron nie stworzyła klarownej sytuacji do zdobycia gola. Dopiero stały fragment gry w 64. minucie doprowadził do wyrównania. Po centrze z rzutu rożnego Driesa Mertensa piłkę do bramki Buffona skierował Miguel Britos. Podopieczni Beniteza z wyrównania cieszyli się tylko pięć minut. Wtedy swoim kunsztem błysnął Andrea Pirlo, który w polu karnym gospodarzy wypatrzył Martina Caceresa, a ten wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie 2:1. Kilka minut później do siatki gości trafił Khalidou Koulibaly, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji faulu gracza Napoli na bramkarzu rywala. Gracze z Neapolu szukali szans na remis, ale ostatecznie trzecią bramkę zdobyli piłkarze Juventusu. Już w doliczonym czasie gry kontratak Starej Damy pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył Arturo Vidal.

Podopieczni Allegriego pozostają liderem Serie A, mając w dorobku 43 punkty. Juve zwiększyło swoją przewagę nad Romą, która dziś zremisowała z Lazio, do trzech oczek. Napoli jest czwarte i traci już 13 punktów do swoich dzisiejszych rywali.