fot. PAP/EPA

Przed MŚ 2018. Japończycy zmieniają selekcjonera

Na nieco ponad dwa miesiące przed rozpoczęciem finałów mistrzostw świata doszło do prawdziwej rewolucji w reprezentacji Japonii. Tamtejsza federacja zwolniła Vahida Halihodzicia z funkcji selekcjonera drużyny narodowej, a na jego następce wyznaczono Akirę Nishino.


O możliwej utracie posady przez Vahida Halihodzicia japońskie media pisały już od dłuższego czasu. Wpływ na taką, a nie inną decyzję tamtejszej federacji miało kilka czynników. Przede wszystkim najpoważniejszą przyczyną zwolnienia Bośniaka były napięte relacje selekcjonera z piłkarzami. Do tego doszły słabe w ostatnim czasie wyniki drużyny narodowej w meczach sparingowych (1:1 z Mali i 1:2 z Ukrainą).

Vahid Halihodzić został trenerem reprezentacji Japonii w marcu 2015 roku. Ogółem poprowadził zespół w trzydziestu ośmiu spotkaniach, z których dwadzieścia jeden wygrał, dziewięć zremisował i osiem przegrał. Jego następcą został dotychczasowy dyrektor techniczny, 63-letni Akira Nishino.

Przypomnijmy, że ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni będzie grupowym rywalem Polaków podczas zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata w Rosji. Biało-czerwoni zagrają z Azjatami 28 czerwca na stadionie w Wołgogradzie.

Sport.RIRM

drukuj