Bundesliga. Błaszczykowski wrócił do treningów

Na taką informację z pewnością czekali wszyscy kibice reprezentacji Polski. Po kilku miesiącach przerwy do treningów w VfL Wolfsburg powrócił bowiem Jakub Błaszczykowski.


Były zawodnik Borussii Dortmund po raz ostatni pojawił się na boisku 13 listopada minionego roku, kiedy to biało-czerwoni w towarzyskim meczu w Gdańsku ulegli Meksykowi (0:1). Po powrocie ze zgrupowania Błaszczykowski zgłosił klubowym lekarzom problem z plecami. Jak się później okazało, uraz był na tyle poważny, że wykluczył reprezentanta Polski z gry na blisko pięć miesięcy.

Niekończące się kłopoty zdrowotne sprawiły, że „Kuba” – za zgodą władz Wolfsburga – wyjechał do Płocka, gdzie rozpoczął rehabilitację pod okiem trenera przygotowania fizycznego Leszka Dyji. Dwa tygodnie pracy okazały się strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”. Skrzydłowy powrócił do swojego klubu i we wtorkowych godzinach przedpołudniowych wznowił trening z zespołem.

Do końca bieżącego sezonu Wilki rozegrają jeszcze pięć ligowych spotkań. Ostatnie z nich odbędzie się 12 maja. Ekipa trenera Bruno Labbadii broni się przed spadkiem z 1. Bundesligi. Pierwszy mecz biało-czerwonych na mundialu zaplanowano z kolei na 19 czerwca. Wówczas drużyna Adama Nawałki zmierzy się z Senegalem.

Sport.RIRM

drukuj