fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Hansi Flick trenerem Bayernu Monachium do czerwca 2023 roku

Stało się to, co było do przewidzenia. Włodarze Bayernu Monachium w oficjalnym komunikacie poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Hansim Flickiem do końca czerwca 2023 roku.


Koniec spekulacji odnośnie przyszłości Hansiego Flicka w klubie ze stolicy Bawarii. Zatrudniony do tej pory w roli tymczasowego trenera 55-latek przedłużył właśnie swój kontrakt z Bayernem do 30 czerwca 2023 roku.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy Hansiego Flicka. Zespół się rozwija, gra atrakcyjną piłkę, co znajduje odzwierciedlenie w wynikach. Podoba mi się sposób, w jaki kieruje zespołem. Ufamy mu i jesteśmy przekonani, że wspólnie osiągniemy swoje cele” – stwierdził Karl-Heinz Rummenigge, prezes 29-krotnych mistrzów Niemiec.

Przypomnijmy, że Hansi Flick przejął zespół z Monachium w listopadzie 2019 roku po Niko Kovacu. Pod wodzą nowego trenera drużyna Roberta Lewandowskiego wygrała 18 z 21 meczów na wszystkich klubowych frontach. „Bawarczycy” przewodzą ligowej stawce i wciąż pozostają w grze o Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów.

„Z niecierpliwością czekam na nadchodzące wyzwania. Rozmowy z Karlem-Heinzem Rummenigge, Oliverem Kahnem i Hasanem Salihamidziciem były bardzo udane i charakteryzowały się wzajemnym zaufaniem. Ustaliliśmy kierunek na nadchodzące lata. Jestem pewien, że razem możemy wiele osiągnąć” – przyznał szkoleniowiec.

Dla 55-latka Bayern to dopiero drugi zespół w karierze, którego jest pierwszym trenerem. Wcześniej samodzielnie pracował tylko w TSG 1899 Hoffenheim – w latach 2000-2005. Od 2006 do 2014 roku natomiast był asystentem Joachima Loewa w reprezentacji Niemiec.

Sport.RIRM

drukuj