fot. PAP/Piotr Nowak

UEFA. Czerwcowe mecze międzynarodowe – przełożone

UEFA poinformowała, że wszystkie mecze międzynarodowe, które pierwotnie planowano rozegrać w czerwcu, zostały przełożone. Dotyczy to zarówno spotkań barażowych o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, jak i sparingów.


Szalejący w Europie koronawirus zmusił UEFA do kolejnych zmian w kalendarzu piłkarskim. Po zorganizowanej w środę wideokonferencji – z udziałem 55 sekretarzy generalnych wszystkich federacji członkowskich – poinformowano, że planowane na czerwiec mecze barażowe o awans do przyszłorocznego kontynentalnego czempionatu zostały przełożone. Najwcześniej rozegrane zostaną one na początku września.

Wszystkie inne rozgrywki pod egidą UEFA również przesunięto w czasie. Na kiedy? O tym europejska centrala będzie informowała na bieżąco. W związku z tym spotkania towarzyskie reprezentacji Polski z Rosją (2.06 w Warszawie) oraz Islandią (9.06 w Poznaniu) odbędą się w innym terminie.

Przypomnijmy, że priorytetem jest dokończenie sezonu 2019/2020 w ligach krajowych oraz europejskich pucharach. Może do tego dojść nawet w lipcu i sierpniu, choć wymaga to jeszcze decyzji dotyczących wygasających z ostatnim dniem czerwca kontraktów.

***

Postanowienia Komitetu Wykonawczego UEFA z 1 kwietnia 2020 roku dotyczące rozgrywek seniorskich:

1. Wszystkie mecze reprezentacji kobiet i mężczyzn, które pierwotnie miały zostać rozegrane w czerwcu 2020 roku, zostały przełożone do odwołania. Wśród nich są spotkania barażowe do UEFA EURO 2020 oraz mecze kwalifikacyjne do UEFA EURO 2021 kobiet.

2. Wszystkie pozostałe rozgrywki prowadzone pod egidą UEFA, w tym scentralizowane mecze towarzyskie reprezentacji narodowych mężczyzn, zostają przełożone do odwołania.

3. Finały Ligi Mistrzów UEFA w futsalu, zaplanowane na kwiecień 2020 roku, zostały przełożone do odwołania.

4. Terminy związane ze wszystkimi rozgrywkami klubowymi UEFA 2020/2021 są przesunięte do odwołania, a w szczególności, w odniesieniu do procesu przyjmowania i rejestracji zawodników, UEFA wyznaczy nowe terminy w późniejszym czasie.

Sport.RIRM

drukuj