Premier League. Świętość Southampton przyćmiła diabły Manchesteru

Piłkarze Southampton pokonali na wyjeździe Manchester United 1:0 (0:0) w spotkaniu 21. kolejki Premier League. W całym meczu kibice zgromadzeni na Old Trafford zobaczyli tylko jeden celny strzał na bramkę. Jego autorem był Dusan Tadić, który zapewnił swojej drużynie nieoczekiwany triumf.

Manchester United vs Southampton FCPrzez pierwsze minuty to piłkarze Southampton przeważali w ataku. Na otwarcie niecelnie w kierunku Davida de Gei przymierzył Nathaniel Clyne. Po kwadransie gry Czerwone Diabły zaczęły grać pewniej, ale nie mogły stworzyć dogodnej sytuacji do strzelenia gola. W końcu groźnym, choć niecelnym uderzeniem popisał się Angel Di Maria. W 40. minucie indywidualną akcję przeprowadził Wayne Rooney. Anglik dograł piłkę do Robina van Persiego, który potężnie huknął we Florina Gardosa. Odbita futbolówka spadła pod nogi Juana Maty. Hiszpana uprzedził jednak Fraser Forster. W ostatnich chwilach pierwszej części gry kolejny niecelny strzał oddał Angel Di Maria. Po nim sędzia Phil Dowd zagwizdał po raz ostatni.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, lepiej zaczęli Święci. Próbę Graziano Pelle zablokował Luke Shaw. W kolejnej akcji Włoch niebezpiecznie główkował po dobrym zagraniu z rzutu rożnego. Manchester United vs Southampton FCW 50. minucie goście ponownie zagrozili bramce de Gei. Victor Wanyama groźnie uderzył z dystansu ponad bramką gospodarzy. Piłkarze Louisa van Gaala nie mogli wyjść z własnej połowy i zostali przez to skarceni utratą gola w 70. minucie. Dusan Tadić po indywidualnej akcji dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Graziano Pelle.  Włoch trafił w słupek, a piłka znalazła się pod nogami Tadicia, który pewnie umieścił ją w siatce United. Od tego momentu Czerwone Diabły  zaczęły częściej przebywać pod bramką Forstera. Najbardziej aktywnym piłkarzem był Mata, który dwa razy w ciągu kilku minut powinien wyrównać wynik meczu. W kolejnych akcjach Manchester nie potrafił oddać choćby jednego celnego uderzenia. W końcówce Święci usiłowali dobić zespół Louisa van Gaala, jednak ich próby okazały się nieskuteczne.

Southampton awansowało na 3. lokatę w Premier League, wygryzając z podium swojego dzisiejszego rywala. Święci mają dwa punkty przewagi nad United. W następnej kolejce podopieczni Ronalda Koemana zmierzą się z Newcastle, natomiast Manchester zagra z Queens Park Rangers.