Primera Division. Koncertowa gra Barcy, Atletico bezradne jak dziecko

FC Barcelona bez większych problemów poradziła sobie na Camp Nou z Atletico Madryt, wygrywając 3:1 (2:0) w meczu 18. kolejki Primera Division. Mistrz Hiszpanii niczym nie przypominał dzisiaj drużyny ze zwycięskiego pojedynku z Realem. Podopiecznych Diego Simeone pogrążyli: Neymar, Luis Suarez i Lionel Messi. Na otarcie łez bramkę dla Los Colchoneros z rzutu karnego zdobył Mario Mandzukić.

Obie drużyny przystępowały do spotkania w dobrych nastrojach po zwycięstwach w Copa del Rey i z czteropunktową stratą do Realu Madryt. Stawka meczu była wysoka – druga pozycja w rozgrywkach La Liga tuż za plecami Królewskich.

FC Barcelona vs Atletico MadridSpotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Podopieczni Luisa Enrique częściej utrzymywali się przy piłce i nie pozwalali przyjezdnym na wyprowadzanie groźnych kontrataków. Swoją przewagę zawodnicy Blaugrany udokumentowali już w 12. minucie. Leo Messi z łatwością przedarł się przez zasieki Atletico i dograł na piąty metr do Luisa Suareza. Urugwajczyk fatalnie skiksował, ale futbolówka szczęśliwie trafiła pod nogi Neymara, któremu pozostało tylko wykonać wyrok. Pasywność piłkarzy Diego Simeone została ukarana, a Barcelona zasłużenie wyszła na prowadzenie. Już po dziesięciu minutach brazylijski napastnik miał okazję na zdobycie kolejnego gola. Suarez z łatwością ograł Jose Marię Gimeneza i dośrodkował wprost na głowę niepilnowanego Neymara. 22-latek dobrze złożył się do strzału, jednak piłka o centymetry minęła słupek bramki Los Colchoneros. Chwilę później swoimi umiejętnościami mógł popisać się Miguel Angel Moya. Golkiper gości przytomnie skrócił kąt i skutecznie interweniował po akcji niezwykle aktywnego w dzisiejszym meczu Messiego. Argentyńczyk w 35. minucie przeprowadził kolejną akcję, po której do siatki trafił Luis Suarez. Błąd w ocenie sytuacji popełnił arbiter spotkania Undiano Mallenco. Sędzia nie zauważył ewidentnego zagrania ręką gwiazdora Barcy i uznał trafienie Suareza. O miażdżącej przewadze miejscowych w pierwszej części gry świadczyły nie tylko statystyki posiadania piłki. Mistrzowie kraju w ciągu czterdziestu pięciu minut nie zatrudnili Claudio Bravo choćby raz…

FC Barcelona vs Atletico MadridBezradne Atletico otrzymało prezent od pana Mallenco, który „popisał się” kolejnym sędziowskim błędem. Arbiter niesłusznie odgwizdał przewinienie Messiego na Jesusie Gamezie i wskazał na wapno. Jedenastkę na gola pewnym strzałem pod poprzeczkę zamienił Mario Mandzukić. Kolejne minuty nie przyniosły zbyt wielu emocji. Żadna z drużyn nie potrafiła przedrzeć się przez defensywę rywali. W 77. minucie dobre podanie na wolne pole do Fernando Torresa przeciął Claudio Bravo. Chilijczyk ponownie wykazał się bramkarskim kunsztem osiem minut później, kiedy zatrzymał silne uderzenie z dystansu Tiago Mendesa. W końcówce wynik meczu ustalił Leo Messi. Argentyńczyk nie trafił w futbolówkę po dograniu Ivana Rakiticia, ale przypadkowo odegrał mu ją… Raul Garcia. Reprezentant Albicelestes nie zwykł marnować takich okazji i z niewielkiej odległości pokonał rozpaczliwie interweniującego Moyę.

Barcelona, dzięki zwycięstwu, odskoczyła podopiecznym Simeone na trzy punkty. Do największego rywala – Realu traci tylko jedno oczko, ale Los Blancos mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie więcej. Atletico plasuje się na 3. pozycji ze stratą czterech punktów do Królewskich. Katalończycy w następnej kolejce zmierzą się z Deportivo (18.01, godz. 19.00), a Atletico na własnym terenie podejmie Granadę (18.01, godz. 17.00).