Ekstraklasa. Wystarczyły dwa kwadranse – Śląsk upokorzył Górnika

Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Górnika Łęczna 3:0 w spotkaniu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla gości strzelili Ryota Morioka, Kamil Biliński oraz Peter Grajciar. Wszystkie gole padły w pierwszych trzydziestu minutach gry.

Od początku spotkania inicjatywę na boisku przejęli podopieczni Mariusza Rumaka, którzy już po pierwszym kwadransie gry prowadzili po bramce autorstwa Ryoty Morioki. Japończyk oddał przepiękny i co najistotniejsze – skuteczny strzał z rzutu wolnego. Chwilę później Sergiusz Prusak ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Biliński. Adam Kokoszka przytomnie zagrał do snajpera wrocławian, a ten powiększył przewagę swojej drużyny.

Po trzydziestu minutach Górnik był na „łopatkach”. Alvarinho zacentrował w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Peter Grajciar, z bliska pakując futbolówkę do bramki rywali. Do końca pierwszej połowy Śląsk kontrolował sytuację i nie pozwolił łęcznianom na przejęcie inicjatywy.

Górnik Łęczna - Śląsk WrocławPo zmianie stron gra Dumy Lubelszczyzny nieco się poprawiła, lecz nadal ciężko było jej zagrozić bramce bezrobotnego dzisiaj Lubosa Kamenara. Z drugiej strony boiska aktywny był Augusto, który często wprawiał w zakłopotanie defensywę miejscowych.  W 87. minucie goście mieli okazję na zdobycie czwartego gola, ale uderzenie rezerwowego Sito Riery trafiło w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Sergiusza Prusaka. Ostatecznie przyjezdni triumfowali 4:0.

Dzięki wygranej Śląsk awansował na ósmą pozycję w ligowej tabeli. Górnik z kolei plasuje się na trzynastym miejscu. W następnym tygodniu zawodnicy Mariusza Rumaka podejmą przed własną publicznością Zagłębie Lubin, natomiast piłkarze Andrzeja Rybarskiego zagrają na wyjeździe z Wisłą Kraków.