Liga Mistrzów. Od 0:1 do 2:1, Manchester City odwrócił losy meczu w Paryżu

Manchester City pokonał na wyjeździe Paris Saint-Germain 2:1 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Podopieczni Pepa Guardioli od 15. minuty musieli gonić wynik. O wygranej „The Citizens” przesądziły trafienia Kevina De Bruyne’a oraz Riyada Mahreza.

Pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy. Zespół Mauricio Pochettino od początku przejął zdecydowaną inicjatywę na boisku i co rusz zagrażał bramce rywala. Na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać. Była 15. minuta, gdy ubiegłoroczni finaliści Ligi Mistrzów wykonywali rzut rożny. Ze stojącej piłki dośrodkował Angel Di Maria, a futbolówkę do siatki głową skierował Marquinhos.

W dalszej fazie meczu paryżanie szukali okazji na zadanie drugiego ciosu. Do szczęścia niewiele zabrakło Leandro Paredesowi, który w 28. minucie uderzył obok spojenia słupka z poprzeczkę po centrze Neymara. Przyjezdni mieli spore problemy, by przenieść ciężar gry na połowę przeciwnika. Mimo to mogli doprowadzić do remisu tuż przed przerwą, ale będący w dobrej sytuacji Phil Foden przymierzył z piętnastu metrów wprost w Keylora Navasa.

Po zmianie stron „The Citizens” wrzucili wyższy bieg i w 64. minucie w końcu dopięli swego, choć trzeba przyznać, że przy wydatnym udziale miejscowych. Wszystko zaczęło się od krótko rozegranego rzutu rożnego, po którym piłka trafiła pod nogi Kevina De Bruyne’a. Belg zacentrował zza „szesnastki” – wyszedł z tego jednak strzał w kierunku dalszego słupka, a zdekoncentrowany Keylor Navas wpuścił wydawało się lekką do wybronienia futbolówkę do siatki.

Niedługo później było już 2:1 dla Manchesteru City. Tym razem w roli głównej wystąpił Riyad Mahrez. Algierczyk sprytnie uderzył z rzutu wolnego. Piłka znalazła miejsce między ustawionymi w murze Presnelem Kimpembe oraz Leandro Paredesem i zaskoczyła bezradnie interweniującego golkipera PSG.

Taki obrót sprawy wyraźnie zdeprymował mistrzów Francji. Upust swojej złości aktualni wiceliderzy Ligue 1 dali w 77. minucie, kiedy Idrissa Gueye za brutalny faul na Ilkayu Guendoganie zobaczył bezpośrednio czerwoną kartkę. Grający w przewadze goście spokojnie dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końca i zasłużenie mogli cieszyć się z wygranej.

Ostatecznie drużyna Pepa Guardioli triumfowała na terenie rywala 2:1, dzięki czemu wykonała olbrzymi krok w kierunku awansu do finału Ligi Mistrzów – pierwszego w historii klubu. Rewanżowe starcie na Etihad Stadium odbędzie się 4 kwietnia. Początek spotkania o godzinie 21:00.