Ekstraklasa. Pierwsza wygrana Piasta w sezonie

Piłkarze Piasta Gliwice pokonali na własnym obiekcie Koronę Kielce 2:0 w spotkaniu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dla drużyny Dariusza Wdowczyka była to zatem dopiero pierwsza wygrana w obecnym sezonie ligowym.

Początek meczu należał do gości, którzy już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie. Najpierw Jakuba Szmatułę przetestował Łukasz Kosakiewicz, a następnie Bartosz Rymaniak. W obu sytuacjach górą był jednak golkiper Piastunek. Korona przeważała przez pierwsze fragmenty spotkania, lecz nie potrafiła przełożyć tego na zdobycz bramkową.

Do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie w Gliwicach nie mieli okazji zobaczyć zbyt wielu akcji ofensywnych zarówno ze strony gospodarzy, jak i przyjezdnych. Najlepszym tego dowodem były jedynie dwa celne strzały oddane łącznie przez obie ekipy.

Po przerwie przebudzili się gracze Piasta. Snajper miejscowych – Michal Papadopulos – nakręcał akcje swojego zespołu, a w 53. minucie zapewnił mu prowadzenie. Stojan Vranjes zacentrował z rzutu rożnego, niepewnie we własnym polu karnym zachował się Zlatan Alomerović, co skutecznie wykorzystał czeski napastnik. Chwilę później mógł być remis. Podopieczni Gino Lettieriego mieli jednak ogromnego pecha, albowiem uderzenie Nabila Aankoura trafiło w poprzeczkę bramki Jakuba Szmatuły.

Jak skutecznie atakować, pokazali w 67. minucie gospodarze. Sasa Zivec fantastycznym zwodem ograł dwóch defensorów rywali, a następnie nie dał szans bezradnie interweniującemu golkiperowi złocisto-krwistych. W dalszej fazie pojedynku kielczanie stracili ochotę do gry, zaś miejscowi nie szarżowali tempa. Po końcowym gwizdku sędziego z trzech oczek mogli się zatem cieszyć zawodnicy Dariusza Wdowczyka.

Tym samym Piast zanotował dopiero pierwszą wygraną w bieżącym sezonie ligowym. Mimo kompletu punktów pozostał na ostatniej pozycji w tabeli. Korona z kolei, wobec drugiej porażki z rzędu, spadła na czternaste miejsce.