Ekstraklasa. Krakowska mizeria bez rozstrzygnięcia

Cracovia Kraków zremisowała u siebie z Jagiellonią Białystok 1:1 w pojedynku 18. kolejki TMobile Ekstraklasy. Pierwsza bramka padła łupem napastnika gospodarzy – Mateusza Piątkowskiego. Gola dającego wyrównanie zdobył Deniss Rakels.

Od pierwszego zagrania obie drużyny nie porywały swoją grą. Mimo to, pierwsze 10 minut należało do Pasów. Dopiero w 27. minucie Deniss Rakels otrzymał dobre podanie w szesnastkę, jednak na szczęście dla miejscowych główkował nad bramką Bartłomieja Drągowskiego. Była to jedyna groźna sytuacja w pierwszej połowie.

Przemys³aw Frankowski   Krzysztof PilarzW drugiej części meczu piłkarze obu ekip zaczęli grać zdecydowanie atrakcyjniej. Pierwszą sytuację stworzyli zawodnicy Jagiellonii. Akcja gości powinna była zakończyć się bramką. Maciej Gajos będąc sam na sam z Krzysztofem Pilarzem, zwątpił w swoje umiejętności i zamiast strzelić na bramkę, niecelnie podawał do kolegów z drużyny. Jaga wyszła na prowadzenie w 59. minucie gry. Mateusz Piątkowski huknął zza pola karnego i zdobył swojego 12. gola w sezonie, wysuwając się przy tym na prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Chwilę później Przemysław Frankowski powinien powiększyć prowadzenie gości. Niestety jego próba głową była niecelna.  Niewykorzystana sytuacja zemściła się dwie minuty później, kiedy to Rakels wyrównał strzałem z najbliższej odległości. Chwilę później ten sam piłkarz miał szansę na drugie trafienie, ale fenomenalną interwencją popisał się golkiper przyjezdnych. Gospodarze atakowali do końca spotkania, mimo to nie zdobyli bramki dającej im cenne trzy punkty.

W następnej kolejce drużyna Roberta Podolińskiego zagra na wyjeździe z Koroną. Krakowianie do plasujących się lokatę wyżej kielczan tracą dwa punkty. Jagiellonia zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Zabrzanie mają zaledwie oczko straty do białostoczan i na pewno będą walczyć o wyprzedzenie zespołu prowadzonego przez Michała Probierza.