Polacy pojadą na Mistrzostwa Świata!

Polscy szczypiorniści pokonali 29:28 Niemcy w rewanżowym spotkaniu barażowym o awans do Mistrzostw Świata w Katarze. Triumf biało- czerwonych jest tym cenniejszy, że został przypieczętowany w hali naszych rywali w Magdeburgu. To spory sukces polskiej piłki ręcznej.

Podopieczni trenera Michela Bieglera przystępowali do rewanżowego spotkania ze skromną, jednobramkową zaliczką wywalczoną w pierwszym starciu tych zespołów. Polacy w tym meczu musieli sobie radzić bez Mariusza Jurkiewicza, który doznał urazu dzień przed pojedynkiem z Niemcami.

Rewanż rozpoczął się od dobrej gry biało- czerwonych. Nie pozwalali rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Od stanu 6:6 stało się coś złego ze skutecznością reprezentantów Polski. Podopieczni Bieglera nie potrafili zdobyć gola przez 9 minut. Wykorzystali to Niemcy, którzy w tym czasie wypracowali kilkubramkową przewagę. Trener naszej kadry poprosił o czas, dokonał kilku zmian i od tego momentu gra polskiego zespołu zaczęła wyglądać lepiej. Biało- czerwoni zdołali zniwelować część strat, ale po pierwszej połowie przegrywali 10:14.

Początek drugiej części spotkania należał zdecydowanie do podopiecznych Bieglera. Polacy skutecznie prezentowali się w defensywie, a w ataku znakomitymi rzutami nękał przeciwników Karol Bielecki. Nasi reprezentanci zdołali doprowadzić do stanu 18:18 w 43. minucie gry. Wynik oscylował na granicy remisu aż do ostatnich chwil meczu. Jeszcze 90 sekund przed końcem na tablicy wyników widniał remis 27:27. Wtedy to Piotr Wyszomirski obronił rzut jednego z Niemców, a kilkanaście sekund później Bartosz Jurecki ustalił wynik pojedynku na 28:27, który dla biało- czerwonych oznacza przepustki na Mistrzostwa Świata do Kataru. Ta impreza odbędzie się w styczniu przyszłego roku.

Niemcy – Polska 28:29 (14:10)

W pierwszym meczu: 24:25

W dwumeczu: 52:54

Awans: Polska

Niemcy: Bit ter, Heinevetter – Kneer, Gensheimer 7/2, Sellin, Wiencek, Danner, Glandorf 7, Pekeler 2, Groetzki 2, Allendorf, Weinhold 3, Kneule 1, Kraus 4, Fath 2, Haas

Polska: Szmal, Wyszomirski – Gliński 1, Bielecki 7, Wiśniewski 1, B. Jurecki 4/3, M. Jurecki 5, Grabarczyk, Masłowski, Syprzak 1, Daszek 3, Szyba, Chrapkowski 4, Lijewski 3