Grupa C. Mocny początek Kolumbii

Kolumbia pokonała Grecję 3:0 w pierwszym meczu grupy C na mistrzostwach świata w Brazylii. Bramki dla zwycięskiej drużyny strzelili Pablo Armero, Teofilo Gutierrez oraz James Rodriguez.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Kolumbijczyków, którzy już w pierwszej groźnej akcji zdobyli gola. W 5. minucie Juan Cuadrado zagrał futbolówkę po ziemi w pole karne, a tam wbiegający Pablo Armero strzałem z jedenastu metrów pokonał Orestisa Karnezisa. Odpowiedź Greków mogła być równie szybka. Niespełna dwie minuty później przed świetną szansą na zdobycie gola stanął Panagiotis Kone, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie przeleciała obok bramki strzeżonej przez Davida Ospinę. Po dynamicznym początku w kolejnych minutach na murawie nie działo się nic szczególnego. Gra uspokoiła się, żadna z drużyn nie potrafiła zagrozić bramce rywali. Na kolejną godną odnotowania akcję kibice zgromadzeni na stadionie w Belo Horizonte musieli czekać aż do 28 minuty. Wówczas Vasilis Torosidis niecelnie główkował po wrzutce od jednego z partnerów z lewego skrzydła. Jeszcze bliżej szczęścia piłkarze Fernando Santosa byli w 44. minucie. Świetnym strzałem zza szesnastki popisał się Kone, ale jeszcze lepszą interwencją wykazał się Ospina.

Zdecydowanie więcej emocji przyniosła nam druga połowa meczu. Chwilę po wznowieniu gry na strzał z 18 zdecydował się James Rodriguez, lecz na posterunku był Karnezis. W 58. minucie było już 2:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego głową przedłużył Abel Aguilar, piłka trafiła prosto do Teofilo Gutierreza, który wbił ją do pustej bramki. Pięć minut później nadzieję Grekom mógł przywrócić Theofanis Gekas. Napastnik tureckiego Konyasporu w stuprocentowej sytuacji trafił tylko w poprzeczkę. Mimo dobrej, ambitnej gry mistrzowie Europy z 2004 roku nie potrafili już pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Kolumbii. Co innego rywali – ci jeszcze doliczonym czasie gry dobili Greków, ustalając wynik spotkania na 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się James Rodriguez, który precyzyjnie uderzył z 15. metrów.

Kolumbia Grecja 3:0

Armero 5’ Gutierrez 58’ Rodriguez 90’

Kolumbia: Ospina – Medina, Zapata, Yepes, Armero (Arias 74’) – Aguilar (Mejia 68’), Sanchez – Cuadrado, Rodriguez, Ibarbo – Gutierrez (Martinez 76’)

Grecja: Karnezis – Torosidis, Manolas, Papastathopoulos, Holebas – Maniatis, Kone (Karagounis 78’) – Salpingidis (Fetfatzidis 57’), Katsouranis, Samaras – Gekas (Mitroglou 64’)