fot. twitter.com

Transfery. Kolejny Polak w wielkim klubie! Stara Dama sięga po Szczęsnego!

Wojciech Szczęsny zmienia barwy klubowe. Od nowego sezonu będzie występował w Juventusie Turyn. Kwota transferu to 12,2 mln euro + zmienne.


4-letni kontrakt z mistrzem Włoch – to marzenie niejednego zawodnika. Spełniło się w przypadku Wojciecha Szczęsnego. Polak dołączy do ekipy Juventusu Turyn i będzie naturalnym zmiennikiem dla Gianluigiego Buffona. W kolejnych latach prawdopodobnie to on stanie przez szansą, by zastąpić legendę klubu.

Mam 27 lat i chcę zwyciężać. W tym klubie wszyscy mają taką właśnie mentalność. (…) Gdy trafiasz do Juventusu, to znaczy, że zostałeś wybrany. Nie wahałem się ani chwili. Liczę, że wygramy Ligę Mistrzów – podkreślił bramkarz reprezentacji Polski.

Wojciech Szczęsny kosztował Starą Damę ponad 12 mln euro. Pozostałe 3 mln to zmienne. Z usług 27-latka nie chciał skorzystać Arsenal Londyn, gdzie numerem „1” w nadchodzącym sezonie po raz kolejny będzie Petr Cech. Na wykup zawodnika nie zdecydowała się także AS Roma, mimo że to właśnie w jej barwach Polak zaprezentował się jako jeden z najlepszych golkiperów we Włoszech.

Sport.RIRM

drukuj