Reprezentacja. Młodzi piłkarze rozgromili Litwinów

Piłkarska reprezentacja Polski U-21 pokonała Litwę 5:0 w meczu towarzyskim, który rozegrano w Białymstoku. Młodzi polscy piłkarze po raz kolejny rozegrali świetne zawody, chociaż trzeba przyznać, że tym razem przeciwnik nie był zbyt wymagający.

Podopieczni Marcina Dorny kontrolowali przebieg gry, nie pozwalając rywalom na groźne ataki. Sami często wypracowując sobie dobre sytuacje pod bramką przeciwników.

Pierwszy raz przyniosło to efekt już w 10. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Marcin Wolski, po podaniu głową od kapitana biało-czerwonych Dominika Furmana. W 30. minucie zdobywca pierwszej bramki dośrodkował z lewej strony pola karnego, a przed pustą bramką znalazł się Paweł Wszołek. Piłkarz Sampdorii Genua nie mógł się w tej sytuacji pomylić i było 2:0. Wydawało się jednak, że w chwili podania 21-letni napastnik był na pozycji spalonej.

Na początku drugiej połowy znów z dobrej strony pokazał się Wolski, który wywalczył rzut karny. Chciał minąć jednego z obrońców i wyjść na pozycję sam na sam z bramkarzem, ale rywal zatrzymał piłkę ręką i sędzia odgwizdał przewinienie. Z 11 metrów nie pomylił się Furman. W 62. minucie było już 4:0. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę przejął Wszołek, podał ją wzdłuż linii bramkowej do Kacpra Przybyłki, który skierował futbolówkę do pustej siatki. Napastnik Arminii Bielefeld pojawił się na boisku kilkadziesiąt sekund wcześniej, zmieniając Bartłomieja Pawłowskiego, ten strzał to jego pierwszy kontakt z piłką podczas spotkania. Pod koniec spotkania dokładnie w 89. minucie ten sam zawodnik precyzyjnym strzałem sprzed linii pola karnego ustalił wynik meczu.

Polacy grali towarzysko, ale w środę odbyły się dwa mecze siódmej grupy eliminacji mistrzostw Europy U-21, w której biało-czerwoni wciąż prowadzą. Po siedmiu meczach mają 15 punktów – o trzy więcej od Grecji, która rozegrała sześć spotkań. W środę zespół z Bałkanów pokonał 2:1 Turcję, która spadła na trzecie miejsce z 10 „oczkami”. Z kolei Szwecja wygrała na wyjeździe z Maltą takim samym wynikiem, dzięki czemu Skandynawowie również mają 10 punktów po sześciu meczach.

9 września w ostatnim spotkaniu eliminacji Polska zagra na wyjeździe z Grecją, wydaje się że właśnie to spotkanie zadecyduje o tym kto dalej będzie walczył w eliminacjach.

Polska – Litwa 5:0 (2:0)

Bramki: Rafał Wolski (10.), Paweł Wszołek (30.), Dominik Furman (48-karny) i Kacper Przybyłko – dwie (62. i 89.).

Biało-czerwoni zagrali w składzie: Jakub Szumski (46-Rafał Leszczyński) – Tomasz Kędziora (70-Damian Dąbrowski), Rafał Janicki (46-Wojciech Golla), Marcin Kamiński, Daniel Dziwniel (70-Mateusz Lewandowski) – Dominik Furman (60-Piotr Zieliński), Karol Linetty (46-Michał Chrapek) – Paweł Wszołek, Rafał Wolski, Bartłomiej Pawłowski – Piotr Parzyszek (60-Kacper Przybyłko).