Polacy za granicą. Grosicki i Lewandowski nie przestają strzelać

Robert Lewandowski po raz kolejny na ustach całych piłkarskich Niemiec. Snajper Bayernu Monachium zdobył dwa gole, a jego zespół rozbił FC Koeln 4:0. Na listę strzelców wpisał się również Kamil Grosicki, który pomógł Hull City w wygranej nad Luton Town 3:0.

Luton Town FC – Hull City 0:3 (0:1)
Kevin Stewart 63′ Kamil Grosicki 87′ Daniel Potts 90′(sam.)

Kamil Grosicki po raz kolejny błysną formą strzelecką. Skrzydłowy „Tygrysów” w końcówce wyjazdowego meczu z Luton popisał się ładnym strzałem z dwunastu metrów, zdobywając swojego czwartego, a trzeciego z rzędu gola na boiskach Championship w bieżącym sezonie. Jego Hull wygrało ostatecznie 3:0, przerywając tym samym serię pięciu ligowych spotkań bez zwycięstwa. Drużyna Granta McCanna plasuje się na czternastym miejscu w tabeli.

Bayern Monachium – FC Koeln 4:0 (1:0)
Robert Lewandowski 3′ 48′ Philippe Coutinho 62′(k.) Ivan Perisić 73′

Robert Lewandowski strzelanie na Allianz Arenie rozpoczął już w 3. minucie, gdy otrzymał podanie od Joshuy Kimmicha i w sytuacji sam na sam pokonał Timo Horna. Chwilę po przerwie kapitan reprezentacji Polski podwyższył rezultat, gdy po centrze z rzutu rożnego uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki. Dla „Lewego” było to już dziewiąte ligowe trafienie w sezonie 2019/2020, a potrzebował do tego zaledwie pięciu występów. Nasz rodak zdobył już w sumie 211 goli na boiskach Bundesligi. W rankingu najskuteczniejszych piłkarzy w historii rozgrywek zajmuje piąte miejsce. Do czwartego Manfreda Burgsmuellera traci zaledwie dwa trafienia.