fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Luis Enrique ponownie selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii

Luis Enrique powraca na stanowisko selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Taką informację oficjalnie potwierdził na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes tamtejszej federacji, Luis Rubiales.


Przypomnijmy, że Luis Enrique zawiesił współpracę z Królewskim Hiszpańskim Związkiem Piłki Nożnej (RFEF) w połowie czerwca tego roku z powodów rodzinnych (poważna choroba i śmierć córki). Byłego trenera miedzy innymi Barcelony zastąpił Robert Moreno, czyli jego dotychczasowy asystent w kadrze.

Pod wodzą 42-latka „La Furia Roja” wygrała siedem meczów, dwa zremisowała i nie przegrała żadnego spotkania, a miesiąc temu w dobrym stylu awansowała na Euro 2020.

– Możemy potwierdzić, że Luis Enrique wraca do swojej pracy. Enrique cały czas miał otwarte drzwi do reprezentacji. To ważne, żeby teraz to podkreślić. (…) Robert Moreno zapewniał nas, że nie zamierza robić żadnych przeszkód Luisowi Enrique w powrocie. Dowiedzieliśmy się, że Moreno nie chce dłużej prowadzić drużyny, a Enrique chce wrócić – powiedział podczas wtorkowej konferencji  prasowej prezydent RFEF, Luis Rubiales.

Choć mówiło się w kuluarach, że powrót Luisa Enrique na stanowisko selekcjonera reprezentacji Hiszpanii jest jak najbardziej możliwy, to prawdopodobnie definitywny rozbrat Roberta Moreno z tamtejsza kadrą i tak stanowi duże zaskoczenie. Piłkarze „La Furii Roja” bardzo chwalili sobie współpracę z dotychczasowym trenerem.

– Chcemy, by Robert Moreno był z nami tak samo, jak w kwalifikacjach. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z nim – mówi jeszcze w poniedziałek Saul Niguez, pomocnik reprezentacji Hiszpanii i Atletico Madryt.

Jak zapowiedział Luis Rubiales, kontrakt Luisa Enrique obowiązywał będzie do 2022 roku, czyli do mistrzostw świata w Katarze.

Sport.RIRM

drukuj