fot. PAP/EPA

Premier League. Nowy sezon ruszy 12 września

Wiemy już, kiedy rozpocznie się nowy sezon w Premier League. Rozgrywki w kampanii 2020/2021 ruszą 12 września.


To oficjalna informacja. Podczas piątkowego spotkania, w którym uczestniczyli udziałowcy Premier League, podjęto decyzję o starcie nowego sezonu 12 września. Ostatnia kolejka odbędzie się 23 maja.

– Udziałowcy Premier League uzgodnili, że start sezonu 2020/2021 w angielskiej ekstraklasie przypadnie na 12 września 2020 roku. Finałowy mecz tej kampanii zostanie rozegrany 23 maja 2021 roku. Premier League będzie kontynuować rozmowy z FA i EFL w sprawie ustalenia terminów wszystkich rozgrywek krajowych – poinformowały władze ligi.

Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę odbędzie się ostatnia, 38. kolejka angielskiej ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Mistrzostwo kraju już wcześniej wywalczył Liverpool FC. Drugie miejsce zajął Manchester City. O dwie pozostałe pozycje premiowane udziałem w fazie grupowej Ligi Mistrzów powalczą Manchester United, Chelsea FC oraz Leicester City. Co istotne, „Lisy” i „Czerwone Diabły” zmierzą się w bezpośrednim starciu na King Power Stadium.

Do Championship natomiast zostało zdegradowane Norwich City, a pozostałych dwóch spadkowiczów poznamy z trójki: AFC Bournemouth, Watford FC oraz Aston Villa FC.

Sport.RIRM

drukuj