Piłka nożna. Premierowe trafienie Roberta Gumnego na boiskach Bundesligi!

Robert Gumny strzelił debiutanckiego gola w barwach FC Augsburg. Jego trafienie na niewiele jednak zdało się ekipie Heiko Herrlicha, która uległa u siebie FC Koeln 2:3.

FC Augsburg – FC Koeln 2:3 (0:3)
Robert Gumny 54′ Ruben Vargas 62′ – Ondrej Duda 8′ 33′ Florian Kainz 23′

Wychowanek Lecha Poznań rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 42. minucie. Wówczas Augsburg przegrywał z Koeln już 0:3, między innymi po dwóch trafieniach byłego piłkarza Legii Warszawa – Ondreja Dudy.

Polak dziewięć minut po zmianie stron dał sygnał do odrabiania strat. Niespełna 23-letni obrońca najlepiej odnalazł się w polu karnym rywali po centrze z rzutu rożnego i z pięciu metrów – prawą nogą – wpakował futbolówkę do siatki.

Dla Roberta Gumnego była to premierowa bramka w Bundeslidze. Nasz rodak na tym poziomie rozgrywkom zaliczył dotąd 21 spotkań.

Niedługo później gola na 2:3 strzelił Ruben Vargas. Na więcej jednak gospodarzy nie było już stać. Podopieczni Heiko Herrlicha są blisko zapewnienia sobie utrzymania. Po niespełna 31 rozegranych kolejkach plasują się na 12. miejscu w tabeli, z 4 punktami przewagi nad będącym w strefie barażowej – Koeln.