fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ekstraklasa. Sezon 2020/2021 bez fazy finałowej

Nowy sezon PKO Ekstraklasy wystartuje 21 sierpnia. Co istotne, rozgrywki będą liczyć 30 kolejek – bez rundy finałowej.


Potwierdziły się tym samym medialne doniesienia z ostatnich dni o zmianie w regulaminie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Już teraz oficjalnie wiemy, że najbliższy sezon potrwa trzydzieści kolejek, a więc po rundzie zasadniczej nie będzie rywalizacji w grupach mistrzowskich oraz spadkowych. Sytuacja ma oczywiście związek z bardzo napiętym kalendarzem gier.

Pierwsza kolejka PKO Ekstraklasy ruszy 21 sierpnia, natomiast ostatnia – 16 maja. Runda jesienna zakończy się 20 grudnia, zaś powrót na boiska po zimowej przerwie zaplanowano na 6 lutego. Co ważne, w całej kampanii 2020/2021 odbędą się jedynie dwie serie gier w środku tygodnia (20/21 kwietnia i 11/12 maja 2021 roku).

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na piątkowym posiedzeniu zadecydował również, że w rozgrywkach Pucharu Polski, PKO Ekstraklasy, 1. ligi oraz 2. ligi zespoły będą mogły dokonywać pięciu zmian zawodników.

W sezonie 2021/2022 PKO Ekstraklasa zostanie rozszerzona do osiemnastu klubów. To oznacza, że w najbliższej kampanii spadnie tylko ostatnia drużyna w tabeli.

Sport.RIRM

drukuj