Premier League. Era Gerrarda dobiega końca, kapitan odchodzi z Liverpoolu

Steven Gerrard oficjalnie potwierdził, że z końcem obowiązującego go kontraktu opuści Liverpool. Umowa zawodnika z klubem wygasa 30 czerwca tego roku. Anglik zamierza kontynuować piłkarską karierę.


O prawdopodobnym odejściu 34 – letniego kapitana The Reds wczoraj wieczorem informowały brytyjskie media. Dziś tę wiadomość potwierdził sam zawodnik.

Gerrard umotywował swoją decyzję pragnieniem nowych doświadczeń. Zapewnił przy tym, że nie zasili klubu, który będzie rywalizował z Liverpoolem. Jak sam przyznał, podjęta decyzja jest najtrudniejszą w jego życiu.

Niewiadomą pozostaję, gdzie piłkarz będzie kontynuował karierę. Jedną z najbardziej prawdopodobnych wersji jest wyjazd za Ocean. Miałby tam grać w amerykańskiej Major League Soccer.

Legenda klubu barwy Liverpoolu reprezentuje od 1997 roku. W tym czasie Anglik wystąpił łącznie w 671 meczach, w których zdobył 173 gole. Od 2003 roku jest kapitanem zespołu. Gerrard nigdy nie sięgnął z nim jednak po mistrzostwo kraju. Trzykrotnie miał okazję wznieść Puchar Ligi Angielskiej, dwukrotnie – Superpuchar Anglii, Superpuchar UEFA i Puchar Anglii. Po jednym razie wygrywał Ligę Mistrzów, Puchar Zdobywców Pucharów i Puchar UEFA.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl