Ekstraklasa: Ruch wreszcie zwycięski, pokonał Koronę 2:0

W spotkaniu kończącym 29. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów pokonał przed własną publicznością Koronę Kielce 2:0. Tym samym Niebiescy przerwali serię trzech porażek z rzędu i awansowali na trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielkich emocji, obie jedenastki raziły niedokładnością i nieskutecznością. Optyczną przewagę mieli gospodarze, którzy próbowali zaskoczyć Zbigniewa Małkowskiego, jednak niewiele z tych prób wynikało.

Piłkarze Jana Kociana bliscy szczęścia byli w 29. minucie, kiedy to w idealnej sytuacji znalazł się Marek Zieńczuk. Skrzydłowy Niebieskich strzałem z 14 metrów przeniósł jednak futbolówkę minimalnie nad poprzeczką.

Kiedy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się bezbramkowym remisem, w 44. minucie w końcu na prowadzenie wyszli chorzowianie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Stawarczyk strzałem głową umieścił piłkę w bramce.

Druga połowa była niemal kopią pierwszej, bowiem gospodarze znowu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, stwarzając kilka dogodnych sytuacji. Jedną z nich w 61. minucie na bramkę zamienił Jakub Kowalski. Skrzydłowy Ruchu wykorzystał idealne dośrodkowanie Daniela Dziwniela z lewego skrzydła i strzałem „szczupakiem” pokonał Zbigniewa Małkowskiego.

Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i Niebiescy po dobrym meczu dopisali do swojego konta trzy punkty. Tym samym podopieczni Jana Kociana przerwali serię trzech porażek w lidze i awansowali na trzecią pozycję w ligowej tabeli, wyprzedzając Wisłę Kraków. Natomiast Korona pozostała na 11. miejscu.

Ruch Chorzów – Korona Kielce 2:0
Stawarczyk 44’ Kowalski 61’

Ruch: Buchalik – Konczkowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel (Sadlok 87’) – Babiarz, Surma – Kowalski (Włodyka 81’), Starzyński, Zieńczuk (Janik 90’) – Kuświk

Korona: Małkowski – Golański, Stano, Malarczyk, Sylwestrzak – Sobolewski, Janota, Petrow (Kiełb 83’), Pilipczuk (Marković 64’) – Chiżniczenko, Trytko (Cebula 35’)