Ekstraklasa. Nieskuteczność Górnika wykorzystana przez płocką Wisłę

Wisła Płock pokonała przed własną publicznością 3:2 Górnika Zabrze w spotkaniu zamykającym 27 kolejkę Ekstraklasy. Wynik nie oddaje w pełni przebiegu spotkania, gdyż to zabrzanie – szczególnie w pierwszej połowie – byli stroną przeważającą.

Wisła z ostatnich trzech spotkań u siebie przegrała aż dwa, co bardzo zaskakuje, gdyż we wcześniejszym etapie sezonu Nafciarze nie ponosili porażek na swoim stadionie. Okazją do poprawienia bilansu miało być starcie z Górnikiem Zabrze, który w poprzednich dwóch meczach wywalczył zaledwie punkt.

Pierwsza połowa spotkania miała dość nietypowy przebieg. Optyczną przewagę mieli goście, ale razili nieskutecznością. W poprzeczkę bramki płocczan trafił Lukas Podolski. Dużo lepiej z wykańczaniem swoich okazji mieli piłkarze Wisły. W 30. minucie na prowadzenie wyprowadził Nafciarzy Łukasz Sekulski, który przeprowadził indywidualną akcję. W 37. minucie gospodarze mieli już dwa gole przewagi. Po centrze z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym piłkę do własnej bramki skierował Krzysztof Kubica.

W drugiej połowie nadal atakował Górnik. Najlepszą sytuację miał Piotr Krawczyk, jednak trafił w słupek. Jednak to płocczanie zadali kolejny cios. W 69. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Sekulski. Dopiero przy wyniku 0:3 gracze z Zabrza znaleźli sposób na pokonanie Krzysztofa Kamińskiego. W 71 minucie trafienie zaliczył Alasana Manneh, który skutecznie dobił uderzenie Dariusza Stalmacha. W doliczonym czasie gry na listę strzelców efektownym strzałem zza pola karnego wpisał się jeszcze Podolski, jednak na wyrównanie zabrakło już czasu.

Wisła po zwycięstwie z Górnikiem awansowała na szóste miejsce w ligowej tabeli. Zabrzanie spali natomiast na ósmą pozycję.