Transfery. Cech w Arsenalu! Szczęsny odejdzie?

Dotychczasowy bramkarz Chelsea Petr Cech od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Arsenalu Londyn – poinformował klub na swojej stronie internetowej. Oznacza to kolejnego mocnego konkurenta dla Wojciecha Szczęsnego, aktualnego golkipera Kanonierów.


Przez 11 sezonów Petr Cech występował w ekipie Chelsea, z którą czterokrotnie wywalczył mistrzostwo Anglii. Stojąc między słupkami londyńskiej drużyny, czeski bramkarz sięgnął również po triumf w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

W ostatnim sezonie Cech stracił pozycję golkipera nr 1 na rzecz powracającego z wypożyczenia Thibauta Courtois. Klub, pozwalając Czechowi na odejście, uwzględnił jego chęć pozostania w Londynie oraz wieloletnie zasługi dla drużyny.

Pieniądze wydane przez Arsenal na zakup nowego golkipera oznaczają, że w przyszłym sezonie będzie on pewniakiem w bramce Kanonierów. W składzie trzeciej ekipy minionego sezonu Premier League pozostają Wojciech Szczęsny i David Ospina.

Polak w drugiej części sezonu regularnie zasiadał na ławce rezerwowych. Aby poważnie myśleć o występach w reprezentacji narodowej, musi najprawdopodobniej zmienić barwy klubowe jeszcze podczas obecnego okienka transferowego.

 

See more pictures of Petr Čech in his new Arsenal kit here: arsn.al/D2kXSF

Posted by Arsenal on 29 czerwca 2015

 

 

Sport.RIRM/arsenal.com

drukuj