fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Puchar Świata w slalomie kajakowym

W Krakowie odbyły się zawody Pucharu Świata w slalomie kajakowym. Zawody  ściągnęły na krakowski tor kajakowy „Kolna” kibiców i całe rodziny nie tylko z Polski.

Było 310 uczestników z 43 krajów. Kajakarze w kategorii senior Mistrzowie Olimpijscy, Świata i Europy rywalizowali w drugim z pięciu etapów o Puchar Świat w Krakowie.

–  To druga edycja Pucharu świata (jest pięć edycji). Pierwsza była tydzień temu w Pradze, u nas jest druga, następna będzie za tydzień w miejscowości Liptovský Mikuláš na Słowacji i dwie kolejne w Hiszpanii i we Francji – zapowiedział Zbigniew Miązek, prezes Krakowskiego klubu Kajakowego, dyrektor ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Kolna”.

Silny prąd, adrenalina a także doping kibiców i drużyny  to z pewnością ogromna mobilizacja dla zawodników.

– To naprawdę trudny finał. Miałem całkiem dobry przejazd, ale niestety dostałem dwie karne sekundy pod koniec. To naprawdę wyrównany spływ i naprawdę dobre zawody. Podoba mi się trasa, momentami naprawdę wymagająca. Jest świetnie – powiedział David Florence, uczestnik zawodów.

– Szanse są, bo po pierwszym przejeździe eliminacyjnym półfinałowym mamy na pierwszym i drugim bodajże miejscu. Oby w tym finale było tak samo – powiedział Krzysztof Bieryt, trener polskich kajakarzy.

Polska reprezentacja plasowała się na wysokich pozycjach. Ostatecznie w  drugim etapie Pucharu świata rozegranym w Krakowie wśród kobiet wygrała Hiszpanka a spośród mężczyzn duet z Czech. Za tydzień zawody na Słowacji, kolejne zmagania odbędą się Hiszpanii i we Francji.

TV Trwam News

drukuj