Bundesliga. Lewandowski uratował Bayern przed porażką

13. ligową bramkę w obecnym sezonie zdobył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w zremisowanym przez Bayern Monachium wyjazdowym meczu z Unionem Berlin 1:1.

Union Berlin – Bayern Monachium 1:1 (1:0)
Grischa Proemel 4′ – Robert Lewandowski 67′

Mistrzowie Niemiec mieli spore problemy z zespołem Ursa Fischera i już od pierwszych minut meczu musieli gonić wynik, gdy Manuela Neuera pokonał Grischa Proemel. W dalszej fazie spotkania dwie bardzo dobre okazje strzeleckie zmarnował Taiwo Awoniyi. „Bawarczycy” przebudzili się dopiero po zmianie stron, doprowadzając do remisu w 67. minucie.

W rolach głównych wystąpili wówczas Kingsley Coman oraz Robert Lewandowski. Francuz ładnie pociągnął z futbolówką lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karnego gospodarzy, a Polak uderzeniem z pierwszej piłki zdobył swoją trzynastą bramkę w bieżącym sezonie Bundesligi.

Warto dodać, że dla „Lewego” starcie z Unionem było dwusetnym ligowym występem w koszulce Bayernu. Bilans 32-letniego napastnika to 175 goli i 39 asyst.

Podopieczni Hansiego Flicka ostatecznie zremisowali z ekipą ze stolicy Niemiec 1:1, zachowując pierwsze miejsce w tabeli. Obrońcy tytułu pozycję lidera po jedenastej kolejce mogą jednak stracić na rzecz Bayeru 04 Leverkusen, jeżeli ten wygra w niedzielę (13 grudnia, godzina 18:00) na własnym terenie z TSG 1899 Hoffenheim.