Premier League. Derby Anglii dla Man United; co się dzieje z Chelsea?

Potyczki Manchesteru United z Liverpoolem nazywane są derbami Anglii. Pojedynki te zawsze przynoszą wiele emocji nie inaczej było i tym razem. Ostatecznie 3:1 zatriumfowały Czerwone Diabły, a bramkę dla nich strzelił nawet Anthony Martial, ale i tak każdy zapamięta przede wszystkim honorowe trafieni gości w wykonaniu Christiana Benteke.

Man-United-LiverpoolBardzo dobre wejście do ekipy „Czerwonych Diabłów” miał Anthony Martial. 19-letni Francuz, który został ściągnięty z Monaco prawdopodobnie za ponad 55 mln euro, na boisku pojawił się w 65. minucie. Tuż przed końcem spotkania bez problemu minął obrońców Liverpoolu i ustalił wynik meczu.

Ewidentny kryzys trapi Chelsea Londyn, która tym razem przegrała na wyjeździe z Evertonem 1:3 i poniosła trzecią porażkę w sezonie. Hat-tricka dla gospodarzy zdobył Szkot Steven Naismith, który mecz rozpoczął na ławce rezerwowych.

EvertonLiderem z kompletem punktów pozostał Manchester City. Tym razem podopieczni Manuela Pellegriniego pokonali 1:0 Crystal Palace. Bramkę w 90. minucie zdobył Kelechi Iheanacho. Nigeryjczyk na boisku pojawił się zaledwie minutę wcześniej.

Porażki doznały drużyny z polskimi bramkarzami. Swansea City Łukasza Fabiańskiego uległa na wyjeździe beniaminkowi Watford 0:1. Natomiast stojący między słupkami Bournemouth Artur Boruc trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki. Jego zespół uległ na wyjeździe Norwich City 1:3.