Ekstraklasa. Wisła odwróciła losy meczu, trzy punkty pozostały w Płocku

Piłkarze Wisły Płock, choć do przerwy przegrywali, w drugiej połowie odrobili straty z nawiązką i ostatecznie pokonali Pogoń Szczecin 3:1 w meczu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy. Na gola Kamila Drygasa odpowiedzieli po przerwie Damian Szymański, Mateusz Piątkowski oraz Arkadiusz Reca.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod nieznaczne dyktando gości. Podopieczni Macieja Skorży, mimo że w tym fragmencie gry oddali zaledwie jeden celny strzał, prowadzili do przerwy po trafieniu Kamila Drygasa. Defensywny pomocnik Pogoni wykorzystał w 17. minucie centrę Davida Niepsuja z prawego skrzydła i pewnym uderzeniem z kilku metrów zmusił do kapitulacji Seweryna Kiełpina.

Miejscowi próbowali odpowiedzieć głównie próbami Konrada Michalaka. Młodemu zawodnikowi z Płocka za każdym razem brakowało jednak precyzji i zimnej krwi w najważniejszych momentach akcji. Bliski szczęścia był za to Mateusz Piątkowski, który w 33. minucie trafił w słupek.

Swoją dobrą postawę Wisła udokumentowała golem niedługo po przerwie. W szał radości kibiców gospodarzy wprowadził Damian Szymański, popisując się fenomenalnym strzałem zza pola karnego w samo „okienko” bramki strzeżonej przez Łukasza Załuskę.

Rozochoceni takim stanem rzeczy Nafciarze w 61. minucie poszli za ciosem. Wówczas Damian Szymański dośrodkował w pole karne rywali, a tam kapitalną „główką” na prowadzenie wyprowadził swój zespół Mateusz Piątkowski. Od tego momentu drużyna Jerzego Brzęczka zaprzestała kolejnych ataków i skupiła się na defensywie.

Gra obronna była dziś mocną stroną ekipy z Płocka, która przez ostatnie pół godziny meczu praktycznie na nic nie pozwoliła Portowcom. W 90. minucie gospodarze przypieczętowali wygraną. Wprowadzony kwadrans wcześniej na boisko Arkadiusz Reca w odpowiednim momencie wystartował do podania z głębi pola i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.

Dzięki kompletowi punktów Wisła awansowała na jedenaste miejsce w tabeli. Pogoń z kolei pozostaje bez ligowego zwycięstwa od blisko miesiąca, w efekcie czego spadła na trzynastą pozycję w stawce.