Polska – Urugwaj. Trudny sprawdzian Nawałki przed mundialem

Reprezentacja Polski przejdzie pierwszy test przed mistrzostwami świata w Rosji. Białoczerwoni zmierzą się dziś towarzysko z Urugwajem na PGE Narodowym w Warszawie. Początek meczu o godzinie 20:45.


Dzisiejsze spotkanie będzie okazją do rewanżu za porażkę sprzed pięciu lat. Wówczas drużyna dowodzona przez Waldemara Fornalika uległa Urugwajowi 1:3.

Reprezentacja Polski poczyniła przez ostatnie lata ogromne postępy. W rankingu FIFA biało-czerwoni wyprzedzają popularnych Urusów o dziesięć pozycji. Mimo to Adam Nawałka docenia rywali.

Urugwaj jest bardzo ciekawym zespołem. Przede wszystkim to drużyna niezwykle zdeterminowana, charakterna, świetne wyszkolona technicznie, jak również bardzo świadoma taktycznie – zaznaczył selekcjoner biało-czerwonych.

Pojedynek z Urugwajem będzie pożegnalnym meczem dla Artura Boruca. Trzydziestosiedmiolatek reprezentował narodowe barwy sześćdziesiąt cztery razy. W tym czasie wziął udział w mistrzostwach świata w 2006 roku oraz mistrzostwach Europy 2008 i 2016.

Na pewno jest to szczególne dla niego spotkanie. Wszyscy kibice będą z nim w tym meczu jak zawsze bo on był ich ulubieńcem – zwrócił uwagę Kamil Grosicki, skrzydłowy reprezentacji.

Urugwaj będzie pierwszym od pięciu lat rywalem Polski spoza Europy. Różnicy w stylu gry nie obawia się Paweł Wilkowicz. Redaktor naczelny portalu sport.pl podkreślił jednak, że Oscar Tabarez dysponuje zawodnikami o wysokich umiejętnościach technicznych.

Przybyło tam młodych piłkarzy, takich, których byśmy bardziej nazwali artystami niż atletami. W ostatnich latach było inaczej, jednak ten środek pomocy w Urugwaju to był taran. Dzisiaj tam można już nawet na pianinie pograć – powiedział Paweł Wilkowicz.

Z powodu urazu nie zagra kapitan naszej reprezentacji, Robert Lewandowski. Selekcjoner nie może skorzystać także z Michała Pazdana.

Spotkanie z Urugwajem rozpocznie się o godz. 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie. To pierwszy test biało-czerwonych przed nadchodzącymi mistrzostwami świata w Rosji.

Sport.RIRM

drukuj