Lekkoatletyczne MŚ. Tyczkarze Piotr Lisek i Robert Sobera awansowali do finału

Piotr Lisek i Robert Sobera awansowali do finału mistrzostw świata w skoku o tyczce. Z turniejem odbywającym się w Budapeszcie pożegnał się natomiast Paweł Wojciechowski.

Reprezentanci Polski w pierwszych próbach zaliczyli wysokość 5,35 m. Bez problemów pokonali także 5,55 m. Na tym etapie odpadł jednak Paweł Wojciechowski.

W kolejnych próbach Piotr Lisek udowodnił, że wciąż utrzymuje dobrą formę. Przeskoczył 5,70 i 5,75 m. Robert Sobera początkowo miał trudności z pokonaniem tej wysokości. Miał dwa strącenia na 5,70 m. Potem pokonał jednak 5,75, ustanawiając tym samym osobisty rekord sezonu.

„Cieszę się, że Robert też awansował do finału. Dawno nie startowaliśmy razem w finale wielkiej imprezy” – powiedział po zawodach Piotr Lisek, doceniając wynik swojego kolegi.

TT

Obaj „Biało-Czerwoni” zajęli więc dziewiąte miejsce i awansowali do finału. Ten odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia. Polacy zmierzą się wtedy z jedenastoma innymi rywalami, w tym z rekordzistą świata Armandem Duplantisem ze Szwecji.