Lekkoatletyka. Młoty ozdobą Memoriału Kamili Skolimowskiej

Dalekie rzuty Anity Włodarczyk oraz Pawła Fajdka były ozdobą 8. Memoriału Kamili Skolimowskiej. Na PGE Narodowym w Warszawie mistrzowie świata osiągnęli odpowiednio 79,80 i 81,50 m.


Po ośmiu medalach wywalczonych na mistrzostwach świata biało-czerwoni mieli potwierdzić formę w trakcie memoriału upamiętniającego jedną z największych bohaterek polskiej lekkiej atletyki – Kamili Skolimowskiej. Tradycje zapoczątkowane przez nagle zmarłą mistrzynię olimpijską z Sydney dziś kontynuuje Anita Włodarczyk. Po kontuzji, z jaką nasza zawodniczka zmagała się w Londynie, dziś miała potwierdzić, że rzut młotem to jej indywidualny pojedynek z ustanowionymi przez siebie rekordami świata.

Tak też było dzisiaj. Włodarczyk – choć nie przekroczyła granicy 80 m – przypomniała sobie, co znaczy posłać młot na tyle daleko, by wybić rywalkom z głowy jakiekolwiek myśli o sukcesie. Startując na środkach znieczulających mistrzyni świata w drugiej próbie uzyskała 79,80 m. Rekord życiowy z rezultatem 75,40 m pobiła Malwina Kopron.

W poprawienie własnego rekordu Polski celował Paweł Fajdek. Tym razem się nie udało. Choć młot poleciał dalej niż w Londynie, bo poza 81 m, do najlepszego wyniku sporo zabrakło. Solidnie spisał się Wojciech Nowicki, u którego 77,13 wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca.

Końcówka sezonu dała o sobie znać w przypadku innych polskich medalistów. W skoku o tyczce Piotr Lisek pokonał jedynie poprzeczkę zawieszoną na 5,41 m. Rezultat lepszy o 10 cm odnotował Paweł Wojciechowski. Niepowodzenie z Londynu powetował sobie Francuz Renaud Lavillenie, który wygrał z wynikiem 5,91.

W ostatniej kolejce zwycięstwo wymknęło się z rąk Piotra Małachowskiego. Wicemistrz olimpijski musiał uznać wyższość Roberta Hartinga. Niemiec okazał się minimalnie lepszy od Polaka. Decydująca próba 66,05 była lepsza od najlepszego rezultatu Małachowskiego o 57 cm.

Do skoku na wagę brązowego medalu z mistrzostw w Londynie nie nawiązała Kamila Lićwinko, skacząc 1,92 m. Dało jej to drugą pozycję. W zmaganiach mężczyzn najlepszy okazał się Sylwester Bednarek (2,24 m).

Sport.RIRM

drukuj