HME 2017. Pierwsze medale Polaków, złoty Piotr Lisek!

Polacy zdominowali konkurs tyczki! Piotr Lisek wywalczył złoty, a Paweł Wojciechowski brązowy medal Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie. Biało-czerwoni pokonali poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,85. Lisek uczynił to jednak już w pierwszej próbie.


Uzyskany w tym sezonie wynik 6,00 m czynił Piotra Liska głównym kandydatem do złotego medalu. Poziom konkursu był jednak bardzo wysoki – aż sześciu zawodników pokonało poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,80 m.

Po strąceniu 5,75 m faworyt zdecydował się przenieść kolejną próbę na 5,80 m. Wysokość zaliczył w pierwszym podejściu. Następnie – także za pierwszym razem – osiągnął rezultat 5,85 m, który wystarczył do wywalczenia złotego medalu.

Start w mistrzostwach Europy Polak poprzedził problemami ze sprzętem. Na treningach nie uniknął łamania tyczek, co napełniało go dodatkowym niepokojem. Wygrał nie tylko z rywalami, ale także z presją.

Udało się, wytrwałem mimo presji, bo te złamania tyczki przed mistrzostwami namąciły nam w głowach. (…) Ja sobie to wytłumaczyłem w ten sposób: „Lisu, złam kolejną tyczkę, rób tak wszystko, żeby złamać ją jeszcze raz w dobry sposób, bo te tyczki pękały nie z mojej winy, tylko z winy produkcji. Mówię: Dawaj, jeszcze raz złamiemy. Gdzieś mnie to tak odblokowało, że mogłem na tych tyczkach zrobić po prostu wszystko. Wycisnąłem z tych tyczek wszystko, nie bałem się o to, że ją złamię, bo ja tego praktycznie chciałem – podkreślił złoty medalista HME w Belgradzie.

Najlepszy konkurs w tym sezonie zanotował Paweł Wojciechowski. Drugi z Polaków w drugiej próbie przeskoczył 5,70 m. Następnie przeniósł poprzeczkę na 5,85 m i pokonał ją w trzecim podejściu.

Na podium biało-czerwonych rozdzielił Grek Konstadinos Filippidis.

* * *

Wyniki:

1. Piotr Lisek (Polska) – 5,85 m (w pierwszej próbie)
2. Konstadinos Filippidis (Grecja) – 5,85 m (w pierwszej próbie, w drugim podejściu zaliczył 5,80 m)
3. Paweł Wojciechowski (Polska) – 5,85 (w trzeciej próbie)
4. Jan Kudlicka (Czechy) – 5,80 m (w pierwszej próbie)
5. Raphael Holzdeppe (Niemcy) – 5,80 (w pierwszej próbie, wcześniej strącił 5,75 m)
6. Axel Chapelle (Francja) – 5,80 m (w pierwszej próbie, wcześniej strącił 5,60 m i 5,35 m)

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl