Lekkoatletyka – MŚ 2015. Dominacja Włodarczyk, trzech biało-czerwonych w półfinałach

Anita Włodarczyk bez najmniejszych problemów awansowała do finałowego konkursu rzutu młotem podczas rozgrywanych w Pekinie lekkoatletycznych mistrzostw świata. W półfinale biegu na 800 m znalazło się miejsce dla Sofii Ennaoui i Joanny Jóźwik. Do kolejnego etapu zmagań awansował także Artur Noga (110 m ppł.).


Anita W³odarczyk podczas kwalifikacji w rzucie m³otemWysoką formę Anita Włodarczyk potwierdziła jeszcze przed mistrzostwami, kiedy wynikiem 81,08 m ustanowiła nowy rekord świata. Dziś Polka już w pierwsze próbie posłała młot na odległość 75,01 m, czym wywalczyła kwalifikację do finału. Rezultatem wymaganym przez organizatorów było bowiem 72,50 m. Później żadna z zawodniczek startujących w dwóch grupach eliminacyjnych nie zdołała pobić wyniku Włodarczyk. Pozostałe biało-czerwone – Malwina Kopron i Joanna Fiodorow – znalazły się poza czołową dwunastką.

Artur NogaDo niecodziennej sytuacji doszło w pierwszej rundzie zmagań sprinterów na dystansie 110 m ppł. Za falstart zdyskwalifikowano Czecha Petra Svobodę, Amerykanina Ronniego Asha, Mikela Thomasa z Trynidadu i Tobago oraz Niemca Alexandra Johna. Dwóch pierwszych zawodników miało startować razem z Arturem Nogą. Ich wykluczenie mocno ułatwiło zadanie Polakowi, który linię mety przekroczył jako czwarty z czasem 13,49 sek.

Po raz kolejny swoje sprinterskie możliwości na finiszu potwierdziła Sofia Ennaoui. Nasza zawodniczka wygrała swój bieg eliminacyjny na 800 m. 2. lokatę w kolejnym wywalczyła Joanna Jóźwik. Polka miała drobne problemy w trakcie rywalizacji, a to za sprawą Amerykanki Alysii Johnson Montano, która przewróciła się na bieżnię. Ostatecznie brązowa medalistka mistrzostw Europy z Zurychu zdołała ominąć rywalkę i znaleźć się w półfinale konkurencji.

Sofia Ennaoui Simoya Campbell Lucia Klocova Rose Mary Almanza Janeth Jepkosgei Busienei Joanna JóŸwik

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl