Polscy sportowcy na kolekcjonerskim znaczku pocztowym wydanym z okazji ME w lekkiej atletyce

fot. https://twitter.com/PocztaPolska

Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek znaleźli się na kolekcjonerskim znaczku pocztowym, który Poczta Polska wydawała przy okazji lekkoatletycznych Drużynowych Mistrzostw Europy Silesia 2021.

W weekend na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się lekkoatletyczne drużynowe mistrzostwa Europy. Polacy będą bronić tytułu mistrzowskiego. Z tej okazji Poczta Polska zdecydowała się na wyemitowanie kolekcjonerskiego znaczka pocztowego, na którym znaleźli się młociarze Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek.

– Znaczki Poczty Polskiej należą do najładniejszych na świecie, co potwierdzają nagrody, które otrzymujemy, np. w zeszłym roku otrzymaliśmy nagrodę za najładniejszy znaczek w Europie. To cenna pamiątka, a ja jestem bardzo dumny, że możemy w ten sposób wpisać się w inaugurację wielkiego sportowego święta – powiedział prezes Poczty Polskiej, Tomasz Zdzikot.

Wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Anna Krupka, zapowiedziała możliwość tworzenia nowych znaczków, które będą odnosić się do kolejnych sportowych wydarzeń.

– Chcę zapewnić, że nie poprzestaniemy na mistrzostwach, które odbędą się na Stadionie Śląskim. Będziemy nadal wspierać organizacje ważnych wydarzeń sportowych. Zapewne będziemy spotykali się na kolejnych uroczystościach, gdzie będziemy prezentowali kolejne wydane przez Pocztę Polską znaczki – zaznaczyła Anna Krupka.

TV Trwam News

drukuj