fot. PAP/EPA

USA: 9 osób zginęło w strzelaninie w San Jose

W San Jose w stanie Kalifornia doszło do strzelaniny na terenie przedsiębiorstwa transportu publicznego. Zginęło dziewięć osób. Sprawca strzelaniny popełnił samobójstwo.

Do zdarzenia doszło około godz. 6.30 rano czasu lokalnego na terenie obiektu należącego do sieci kolejki miejskiej. Sąsiaduje ono z biurem szeryfa. Mieści się tam centrum kontroli tranzytu, gdzie stoją pociągi i jest plac serwisowy. Kiedy doszło do strzelaniny, pociągi były już na porannych trasach. Wśród ofiar są pracownicy przedsiębiorstwa.

– Mamy dziewięć ofiar, które zginęły w wyniku dzisiejszego incydentu z powodu ran postrzałowych. Mamy też jednego podejrzanego, który również nie żyje – poinformował rzecznik szeryfa hrabstwa Santa Clara, Rusell Davis.

Sprawca strzelaniny w Kalifornii popełnił samobójstwo. Według kilku amerykańskich mediów to 57-letni mężczyzna, który pracował w serwisie przedsiębiorstwa transportu publicznego. Prezydent USA Joe Biden nakazał opuszczenie flag do połowy masztów na budynkach publicznych. „Dość” – tak skomentował to wydarzenie w oświadczeniu.

„Ponownie wzywam Kongres do natychmiastowego działania i uwzględnienia woli Amerykanów w celu zakończenia epidemii przemocy z użyciem broni w Ameryce” – zaznaczył prezydent Joe Biden.

Atak był drugą strzelaniną w hrabstwie Santa Clara w ciągu bez mała dwóch lat. W 2019 r. napastnik zabił trzy osoby i został zastrzelony przez policję.

 TV Trwam News

drukuj