Poczta Polska wydała specjalny znaczek w związku z XXV rocznicą powstania Radia Maryja

Z okazji XXV rocznicy powstania Radia Maryja Poczta Polska 25 listopada wprowadziła do obiegu okolicznościowy znaczek pocztowy.

Umieszczono na nim wizerunek Maryi i napis „25-lecie Radia Maryja”. Specjalny znaczek został wydrukowany w liczbie 360 tysięcy egzemplarzy. Oprócz tego Poczta Polska wprowadziła do obiegu również okolicznościowe koperty. Znajduje się na nich już naklejony znaczek przygotowanym na jubileusz Radia i cytat z Jana Pawła II:

Cenny wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie, do cywilizacji miłości.

Jak informuje Poczta Polska na swojej stronie internetowej wprowadzony do obiegu znaczek ma wartość A odpowiadającą wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g emisji. Znaczek „25-lecie Radia Maryja”.
wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm, w nakładzie 360 000 sztuk. Arkusz zawiera 50 znaczków. Autorem projektu jest Marzanna Dąbrowska.

Główne uroczystości XXV rocznicy powstania Radia Maryja odbędą się 3 grudnia [zobacz więcej]

RIRM

 

drukuj