fot. PAP/Rafał Guz

„Solidarność” działająca w Poczcie Polskiej zapowiada pikietę przed resortem aktywów państwowych

„Solidarność” działająca w Poczcie Polskiej zapowiada pikietę przed resortem aktywów państwowych. Dojdzie do niej w najbliższy wtorek. Pocztowcy chcą zwrócić uwagę na problemy spółki i skonsolidować pracowników, aby podjęli słuszną walkę o swoje uprawnienia.

Związkowcy od dłuższego czasu alarmowali, że sytuacja w Poczcie Polskiej staje się dramatyczna. Problemem jest przede wszystkim brak środków na realizowanie ustawowych zadań oraz polityka ciągłego redukowania etatów.

Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej, Bogumił Nowicki, mówił, że spółka planuje masowe zwolnienia.

– Biorąc pod uwagę, że często pozbywamy się bardzo dobrych pracowników, bo pracodawca wydał zakaz przedłużania umów na czas określony i w związku z tym rozstajemy się z pracownikami, którzy – po pierwsze – mają wolę i chęć pracować, a po drugie, są dobrymi pracownikami. Często nabywamy nowych w procesie rekrutacji, którzy też kosztują. Potem się okazuje, że ci nowi pracownicy tak naprawdę nie są zainteresowani pracą, gdyż czują się wprowadzeni w błąd warunkami, które im wcześniej przedstawiano. Pan prezes powiedział, że przewiduje w tym roku również zwolnienia grupowe, czyli wniosek jest taki, że jest jakiś plan na zwolnienia – wskazał Bogumił Nowicki.

Poczta planuje w tym roku zmniejszyć zatrudnienie o ponad 9 proc., a więc zwolnić około 4,5 tys. osób. Skala redukcji etatów może być jednak wyższa. Związkowcy domagają się również wyższych płac. Z tymi postulatami pocztowcy udadzą się do resortu aktywów, któremu podlega Poczta Polska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl