Lekkoatletyczne MŚ. Natalia Kaczmarek wywalczyła srebrny medal w biegu na 400 metrów!

Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata organizowanych w Budapeszcie. Zawody zwyciężyła Marileidy Paulino z Dominikany.

Natalia Kaczmarek w tym roku prezentuje się bardzo dobrze. Udowodniła to zarówno w eliminacjach, jak i w półfinale mistrzostw świata, podczas którego Polka osiągnęła drugi najlepszy czas w karierze (49,50 s). Apetyt związany z finałem był spory. W zasięgu była bowiem nie tylko walka o złoty medal, ale także o rekord Polski. Ten wciąż należy do Ireny Szewińskiej (49,28 s).

W środę biegaczka startowała z szóstego toru. Ruszyła spokojnie, kontrolując swoje tempo. To przyniosło efekt w końcowej fazie zmagań. Tam Polka wyprzedziła kilka rywalek, a do mety dobiegła tylko za Dominikanką Marileidy Paulino (48,76 s). „Biało-Czerwona” osiągnęła swój trzeci najlepszy czas w karierze (49,57 s), a co najważniejsze – wywalczyła dla Polski pierwszy srebrny medal mistrzostw świata w biegu na 400 metrów kobiet. Trzecie miejsce zajęła Sady Williams z Barbadosu (49,60 s).