Lekkoatletyczne MŚ 2017. Nerwy Wojciechowskiego; pięciu Polaków przebrnęło eliminacje

Ze zmiennym szczęściem polscy lekkoatleci radzili sobie w przedpołudniowych eliminacjach. Do finału skoku o tyczce awansowali Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. Na pierwszej rundzie swoją przygodę z mistrzostwami zakończyli Krystian Zalewski, Małgorzata Hołub i Justyna Święty.


Przed mistrzostwami w Londynie bardziej od sportowej rywalizacji polskich tyczkarzy martwiła postawa linii lotniczych. Do wczoraj nie wiadomo było, gdzie podziały się tyczki Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Sprzęt ostatecznie się znalazł i to on miał dziś pomóc Polakom w eliminacjach poprzedzających finał.

Niewiele zabrakło, a w batalii o medale zabrakłoby mistrza świata z Daegu. Zawodnik, który w tym roku poprawił swój rekord życiowy na stadionie na 5,93 m, miał spore problemy z pokonaniem poprzeczki zawieszonej na 5,60 i 5,70. Obie wysokości zaliczył w trzecim podejściu. W tym samym czasie spokojniej swoje próby oddawał Piotr Lisek. Halowy mistrz Europy z Belgradu bez problemów osiągnął 5,70 m.

Zmienne szczęście towarzyszyło polskim 400-metrowcom. W 1. rundzie z rywalizacją pożegnały się Małgorzata Hołub i Justyna Święty. W przypadku tej ostatniej na wynik przełożyła się wcześniejsza kontuzja. Awans do półfinału odnotowała Iga Baumgart oraz – w rywalizacji płotkarzy – Patryk Dobek.

* * *

Wyniki Polaków:

Paweł Wojciechowski (skok o tyczce) – 5,70 m w trzeciej próbie i awans do finału
Piotr Lisek (skok o tyczce) – 5,70 m w pierwszej próbie i awans do finału
Krystian Zalewski (3000 m z przeszkodami) – 9. miejsce w biegu i brak awansu do finału (8:28.41)
Patryk Dobek (400 m ppł) – 3. miejsce w biegu i awans do półfinału (49.42)
Małgorzata Hołub (400 m) – 4. miejsce w biegu i brak awansu do półfinału (52.26)
Justyna Święty (400 m) – 6. miejsce w biegu i brak awansu do półfinału (53.62)
Iga Baumgart (400 m) – 4. miejsce w biegu i awans do półfinału (51.88)
Damian Czykier (110 m ppł) – 3. miejsce w biegu i awans do półfinału (13.53)

Sport.RIRM

drukuj