Primera Division. Real upokorzony w Madrycie, wielkie El Clasico i popis Barcelony!

Na niebywale wysokim poziomie stała dzisiejsza rywalizacja FC Barcelony z Realem Madryt! Na Santiago Bernabeu Duma Katalonii zmiażdżyła Los Blancos 4:0, a Keylora Navasa pokonali Luis Suarez (dwukrotnie), Neymar i Andres Iniesta.

Ubiegły sezon i minimalnie przegrane przez Real mistrzostwo Hiszpanii sprawiało, że gospodarze dzisiejszego pojedynku mieli sporo do udowodnienia. O Królewskich jest ostatnio głośno, jednak nie ze względu na aspekty stricte sportowe. Mówi się przede wszystkim o złej atmosferze w drużynie, możliwości zwolnienia Rafy Beniteza czy przestępczym epizodzie Karima Benzemy. Chwilowy kryzys, którego efektem były wysokie porażki z Athletikiem Bilbao czy Celtą Vigo, na dobre zażegnała Blaugrana. Katalończycy zwyciężyli bowiem cztery ligowe pojedynki z rzędu.

Real Madrid vs FC BarcelonaGoście od początku byli zdecydowanie aktywniejsi w ofensywie. Obrona Realu skapitulowała już w 11. minucie, kiedy podanie Sergiego Roberto na gola zamienił Luis Suarez. Po kwadransie gry pomocy medycznej potrzebował Javier Mascherano. Jeszcze w pierwszej połowie Argentyńczyka zmienił Jeremy Mathieu. W 39. minucie Barcelona zadała kolejny cios. Przed polem karnym szarżował Andres Iniesta, który wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Neymara. Brazylijczyk, mimo ostrego kąta, popisał się doskonałą precyzją i zdołał pokonać Keylora Navasa. Katalończycy już w pierwszej połowie mogli rozstrzygnąć losy spotkania, jednak piłkę zmierzającą do siatki po uderzeniu Suareza z linii bramkowej wybił Marcelo.

W drugiej odsłonie na boisku zobaczyliśmy inny Real – taki, który ze wszystkich sił walczył o dojście do sytuacji strzeleckich. Po tym, jak w boczną siatkę trafił Marcelo, umiejętności Claudio Bravo przetestował James Rodriguez. Po chwili – ku rozpaczy miejscowej publiczności – ich ulubieńcy mogli jedynie załamać ręce. Dwójkowa akcja Neymara z Iniestą zakończyła się golem tego ostatniego.

Real Madrid vs FC Barcelona Real Madrid vs FC Barcelona

Na końcowe pół godziny Luis Enrique postanowił wpuścić na murawę Lionela Messiego. Po przeciwnej stronie swoich kolegów do lepszej gry próbował zmotywować Cristiano Ronaldo, jednak i jego w doskonałej sytuacji zatrzymał Claudio Bravo. W 74. minucie Blaugrana upokorzyła swoich odwiecznych rywali, a sytuację sam na sam z Navasem wygrał Suarez. W końcówce meczu chilijski golkiper Barcy dwukrotnie interweniował po strzałach głową Karima Benzemy. Los Blancos nie potrafili pogodzić się z porażką, czego efektem była czerwona kartka dla Isco. Hiszpan z premedytacją kopnął Neymara, za co musiał opuścić boisko.

Real Madrid vs FC BarcelonaOstatecznie 231. El Clasico zakończyło się wspaniałym triumfem mistrzów Hiszpanii 4:0. Po raz ostatni tak wysokie zwycięstwo Dumy Katalonii miało miejsce w listopadzie 2010 roku na Camp Nou (5:0). W tabeli zawodnicy Luisa Enrique mają już sześć oczek przewagi nad Królewskimi. Niewesoło wygląda także sytuacja postawionego pod ścianą Rafaela Beniteza.

W pozostałych sobotnich spotkaniach Primera Division małą niespodzianką była wyjazdowa porażka Sevilli z Realem Sociedad 0:2. Przy obu golach nie popisał się pechowo interweniujący Grzegorz Krychowiak. Swoich kibiców pozytywnie zaskoczyło dziś Las Palmas, które zremisowało na wyjeździe z Valencią 1:1.